Logo

Zážitky pro dva

 

Blíží se důležitá událost vašich blízkých a vy si marně lámete hlavu s výběrem dokonalého dárku? Nebojte se, nejste v tom sami. Každé narozeniny, Vánoce nebo výročí se všichni pravidelně dostáváme do situace, kdy nevíme co našim blízkým pořídit. Je to ale jednoduché! Darujte nezapomenutelnou vzpomínku v podobě zážitku pro dva, který udělá dokonce radost dvojnásobnou.  

 

OBSAH ČLÁNKU

Jak vybrat zážitek pro dva

Druhy zážitků nejvhodnější pro dva

Naplánujte zážitkový den pro dva

Kde vybírat zážitky pro dva

Zážitky, které si za peníze nekoupíte

Jak zážitek předat

 

Jak vybrat zážitek pro dva?

Oslavy a další důležité události jsou skvělou příležitostí k tomu, splnit někomu z vašich blízkých jejich dávný sen nebo touhu. V dnešní době si spousta lidí totiž nedopřeje to, po čem skutečně touží, protože si myslí, že to zkrátka nepotřebují. Opak je ale pravdou! Aby byl jejich život plný nezapomenutelných vzpomínek, potřebují zážitky! Jak ale vybrat ten pravý? 

1. Pátrejte 

Nejprve se zaměřte na to, komu zážitek pořizujete. Zamyslete se nad tím, co má obdarovaná osoba skutečně ráda, co ji baví, jaké má zájmy, o čem snila, když byla malá nebo jaký typ filmů sleduje.  Vybavte si jestli čas od času vypráví o tom, jak chtěla vždycky vyzkoušet jízdu tankem, střelbu, nebo třeba tandemový seskok z letadla. Všechny tyto informace vám pomohou vybrat ten pravý zážitek pro dva.

 

2. Vyberte zážitek podle příležitosti

Zážitky pro dva můžeme darovat ke spoustě příležitostem. Těmi nejvýznamnějšími jsou Vánoce, narozeniny, výročí, ale také svatby. Zapomenout bychom neměli ani na důležité svátky jako je Valentýn nebo Mezinárodní den matek. Nejste si jistí, jaké zážitky se hodí ke které příležitosti? Pro inspiraci jsme vám sepsali několik tipů:

 

Zážitek pro dva k Vánocům

Zapomeňte na měkké dárky od Ježíška a předvánoční shon. Nejlepší je dárek, který překvapí a obdarovaný na něj jen tak nezapomene. Máte doma nadšence do adrenalinu? Pak je to jasné, darujte mu bungee jumping nebo tandemový seskok pro dva. Pro pohodáře nebo gurmány jsou zase skvělou volbou kurzy vaření nebo degustace rumu. Ženy se zase rády nechají rozmazlit masáží nebo návštěvou kosmetického salonu.

 

Zážitek pro dva k výročí

Nezáleží na tom, jestli jste spolu první rok, nebo kráčíte ruku v ruce už nějaký ten pátek. Oslava výročí je skvělá příležitost, jak své drahé polovičce sdělit, že je pro vás důležitá a že si jí vážíte. Vyberte své lásce zážitek, na který spolu budete dlouho vzpomínat. Ideálním romantickým zážitkem pro dva je například návštěva pivních lázní, ubytování v tree housu, vyhlídkový let nebo degustační menu v luxusní restauraci

 

Zážitek jako svatební dar

Zapomeňte na svatební dary, na které se bude prášit. Je přece nuda darovat sadu příborů či domácího robota, když si novomanželé mohou užít vyhlídkový let balónem, zalétat na flyboardu nebo strávit líbánky na romantickém pobytu. Darujte jim zážitek, který nezevšední! Pokud se vám zdál zážitek příliš drahý, není nic jednoduššího, než se na něj složit s ostatními svatebčany.

 

Zážitek pro dva k narozeninám

Dárek k narozeninám si přímo říká o něco vyjímečného. Je to přece oslava toho, že jsme na světě. Potěšte sestru, maminku, otce, bratra, partnera nebo kamaráda pořádným zážitkem. Ženy budou celé bez sebe, pokud jim darujete degustaci čokolády, kurz pečení nebo možnost být jeden den ošetřovatelkou v ZOO. Muži zase ocení výrobu vlastního piva, let v simulátoru stíhačky nebo kurz přežití v divočině.

 

Zážitek pro dva k Valentýnu

Proměňte svátek zamilovaných v nezapomenutelný den! Máme na to jednoduchý recept. Zapomeňte na dárek, který si užije jen obdarovaný. Odzbrojte svou lásku zážitkem v podobě romantické večeře s výhledem, párovou masáží, relaxací ve vířivce nebo víkendem na jachtě a užijte si zážitek společně! Vždyť ve dvou se to přece lépe táhne.

 

3. Komu darujeme zážitky

Nejjednodušším řešením, jak vybrat zážitek pro dva je orientovat se podle toho, zda jsou obdarovaní muži, ženy, rodiče nebo přátelé. Inspirujte se našimi tipy, které vám pomohou vybrat ten nejlepší zážitek. Nezapomínejte ale na první pravidlo výběru zážitku, kterým je Pátrání. Kdybyste na něj nemysleli, mohlo by se stát, že věnujete zážitek, který se bude líbit víc vám než obdarovanému.

 

Zážitky pro ženy (partnerku, manželku)

Není nic lepšího, než ženám věnovat relaxační chvíle, kde si odpočinou od každodenních starostí, načerpají novou energii a v klidu si popovídají třeba se svými kamarádkami. Ideálním zážitkem by tak mohla být třeba thajská masáž, peeling s čokoládovou procedurou, kurz líčení, poukaz do sauny nebo manikúra a pedikúra. Nevšedním zážitkem by také mohla být výroba vlastního parfému na míru nebo degustační večeře pro dva, kterou si společně užijete v luxusní restauraci.

 

Zážitky pro muže (partnera, manžela)

I když říkají, že jim stačí trenky a láhev dobré slivovice, buďte nápaditější a darujte mužům zážitek, na který jen tak nezapomenou. Pro ty, kteří tráví život u počítače můžete sáhnout po adrenalinu – rychlém autě, obrněném transportéru, flyboardu nebo hummeru. Pro ty, kteří si potřebují odpočinout bude ideální wellness pobyt v pivních lázních nebo poukaz do sauny. Gurmáni zase ocení degustaci rumů nebo whisky. A protože si člověk takový zážitek nejlépe užije ve dvou, při předávání dárku naznačte, jestli zážitek plánujete prožít spolu nebo má vzít kamaráda. 

 

Zážitky pro rodiče

Nic – to je klasická odpověď rodičů, když se jich ptáme, co by si přáli k Vánocům. Co jim ale darovat? Domácnost mají zařízenou a co potřebují, to si koupí. Věnujte jim zážitek! Takový dárek neskončí nevyužitý a pokrytý prachem ve skříni. Radost rodičům uděláte například dvoudenním pobytem na jachtě nebo v lázních. Užít by si také mohli vyhlídkový let balónem nebo lístky na koncert jejich oblíbené hudební skupiny.

 

Zážitky pro přátelé

U výběru zážitku pro své kamarády můžete popustit uzdu své fantazii. Darujte jim únikovou hru nebo paintball, kde si zábavu užijete všichni společně. Dobrodružné povahy zase ocení kurz přežití v divočině nebo celodenní výlet na čtyřkolkách. Nezapomenutelným zážitkem by se také mohlo stát zapůjčení virtuální reality domů nebo lístky na zápas oblíbeného týmu.

 

Jaké druhy zážitků se nejlépe hodí pro dva

Wellness a relaxační zážitky

Jak zatočit se stresem? Vyřešte to wellnessem! Každý z nás si potřebuje čas od času odpočinout, načerpat čerstvou energii do dalších dní nebo se prostě jen tak nechat hýčkat. Wellness a relaxační zážitky jsou trefou do černého, ať už hledáte dárek pro sebe a svého partnera, pro rodiče nebo pro kamarádku. 

Takovými zážitky jsou například vstupy do sauny, bazénu i vířivky nebo nejrůznější masáže. Mezi ty nejoblíbenější se řadí thajská masáž, tantra masáž, olejová masáž, aromatická masáž, masáž horkou čokoládou, detoxikační medová masáž nebo masáž lávovými kameny. 

 

Adrenalinové zážitky

Zběsilé bušení srdce, rozšířené zorničky, husí kůže na rukách a mrazení v zádech – řeč je o adrenalinových zážitcích! Tato zábava jistě není vhodná pro každého, ale pokud takový zážitek darujete správným lidem, po rozbalení dárku je zaplaví opravdová esence štěstí.

Pro ty největší adrenalinové nadšence je ideální bungee jumping, tandemový seskok nebo let akrobatickým letadlem. Konzervativnější fanoušci, kterým se žaludek při pohledu z velké výšky obrací vzhůru nohama naopak ocení zážitky, které mohou absolvovat na vodě nebo na zemi. Nechte své blízké proletět několik metrů nad vodní hladinou pomocí flyboardu nebo projet terénním vozem, tankem či sportovním autem. 

Nezapomeňte, že i adrenalinový zážitek může být romantický. Proleťte se se svou láskou balónem nad těmi nejkrásnějšími oblastmi Česka. Krásný může být například let nad Pálavou, Českým rájem nebo nádhernými meandry Vltavy.

 

Gurmánské zážitky

Znáte někoho, kdo by neměl rád jídlo? My také ne. A právě proto je tento výživný druh zážitku jedním z nejvděčnějších dárků, který můžeme někomu věnovat. Ať už svým blízkým darujete poukaz na degustační večeři pro dva v luxusní restauraci, kurz vaření nebo pečení, degustaci oblíbeného druhu alkoholu či vstup na food festival, rozhodně tím nic nezkazíte.

Ženám můžete věnovat kurz na výrobu čokoládových pralinek, kurz vaření francouzské, japonské, thajské či italské kuchyně nebo degustaci světových vín. Pánové zase ocení kurz na výrobu vlastního piva, ochutnávku karibských rumů či skotských whiskey nebo poukaz do restaurace na pořádný flák masa. 

 

Zážitkové pobyty

Zažijte něco opravdu výjimečného. Krásná místa daleko od vašeho bydliště, vynikající jídlo, pohodlné pokoje a k tomu nějaké ty masáže, relaxační procedury, wellness aktivity nebo třeba jen snídaně do postele. Nechte se celý víkend obsluhovat a hýčkat a oddejte se do péče profesionálů. Na krásném místě přinese víkend plný wellness zážitků uvolnění pro tělo i duši. 

Zážitkové pobyty pro dva ale nejsou jen o wellness. Vyrazit můžete také na zámek a dopřát si víkend jako zámečtí páni. Zajímavým zpestřením může být také pobyt ve středověkém hotelu, kde zažijete opravdovou středověkou hostinu s ohnivou show. V poslední době se také rozmohl nový trend v ubytování v přírodě a na stromech (tzv. glamping) nebo ubytování na jachtě.

 

Zdraví a krása

Krása a zdraví je něco, o co je třeba neustále pečovat. Dopřejte sobě a své kamarádce nebo mamince kosmetickou péči a procedury, které si společně užijete. Svěřte se do rukou odborníka a užijte si, že o vás někdo pečuje. Vypněte, relaxujte a nechte se hýčkat. Takový zážitek potěší nejen na těle, ale i na duši. 

V neodolatelné bohyně se můžete proměnit třeba v kosmetickém salónu, kde si vás do parády vezme zkušená kosmetička. Můžete si nechat vyčistit pleť nebo se nechat nalíčit jako filmová hvězda. Manikúra a pedikúra je samozřejmostí. Skvělý zážitek může být také den s vizážistkou nebo nákupy se stylistou, které vám doslova změní život. Odborník vám ukáže, co vám skutečně sluší a čeho se naopak vyvarovat. Jedním z oblíbených zážitků je také výroba vlastního parfému na míru.

Do této kategorie patří také to nejdůležitější – zdraví. Pokud vás a vaši kamarádku trápí nějaké to kilečko navíc, můžete společně k nutričnímu specialistovi, který vám poradí, jak se správně stravovat a sestaví vám jídelníček na míru. Zdraví si ve dvou můžete zlepšit také v lázních na ozdravných procedurách.

 

Hobby zážitky

Darujte svým blízkým originální dárek v podobě hobby zážitku, díky kterému se budou moci na chvíli stát tím, kým si jako malí přáli být. Co třeba bagristy, strojvedoucími nebo ošetřovately zvířat v ZOO? Možností je celá řada!

Pokud mezi sebou máte například fanoušky psího spřežení, není nic lepšího, než jim toto speciální přání vyplnit. Filmový fanoušci zase určitě ocení poukaz do kina, které budou mít celé jen a jen pro sebe. Milovníci napětí a hádanek si zase užijí spoustu zábavy na únikové hře.

 

Sportovní zážitky

Velká část lidí nedá na sportovní zážitky dopustit. Proto také navštěvuje různé kroužky, spolky, týmy či cvičení. Pokud i vy nebo vaši blízcí patříte mezi sportující lidi, budou se vám líbit i sportovní zážitky pro dva, které vám zprostředkují nevšední sport na vlastní kůži.

Jít se proběhnout, zajezdit si na kolečkových bruslích či si zahrát s kamarády fotbal můžete kdykoliv. Jak často se vám ale poštěstí vyzkoušet horolezectví, potápění nebo skákací boty? Jestliže milujete zkoušení nových aktivit, budete milovat i sportovní zážitky.

Mezi populární sporty patří také lukostřelba, střelba na střelnici, flyboard, kiting nebo jízda na Segway. Netradičními sportovními zážitky, kterými můžete obdarovat sebe nebo své blízké může být také vstup na fotbalgolf nebo discgolf, kurz lezení na umělé stěně či wakesurfing za člunem. 

 

Naplánujte si zážitkový den pro dva

Ať už se chystáte překvapit zážitkovým dnem pro dva drahou polovičku nebo maminku, vždy si rozplánujte jednotlivé aktivity dopředu do poznámkového bloku nebo na kus papíru. Díky tomu na nic nezapomenete a budete rozhodně klidnější. Váš připravený harmonogram navíc můžete zabalit do hezké obálky a předat ho oslavenci hned po probuzení jako součást dárku.

Jak ale takový zážitkový den pro dva naplánovat? Inspirujte se našimi tipy níže.

  • Připravte oslavenci snídani

Probuzení snídaní do postele, nebo při vstupu do kuchyně najít svou oblíbenou snídani, učiní oslavenci zcela neobyčejný zážitek. Popřemýšlejte o tom, jaké jsou jeho oblíbené potraviny ke snídani. Má rád palačinky, vdolky nebo vejce? 

  • Vyrazte na výlet

Překvapte výletem na místo, kam se oslavenec chtěl vždy podívat. Může to být třeba návštěva ZOO, zámku či hradu nebo prostě jen procházka přírodou. V případě, že se jedná o milovníka přírody, chybu neuděláte ani návštěvou pěkné rozhledny.

  • Piknik místo oběda

Proč utrácet peníze za jídlo v restauraci, když ho můžete připravit vy sami? Navíc tím ušetříte i čas, který využijete na další zážitky. Piknik přichystejte například v parku nebo na konci procházky. Rozložte deku, vybalte košík plný oblíbených dobrot a nafoukněte balonky. 

  • Čas na předání dárku

Toto by měl být nejdůležitější zážitek z celého dne. Pokud den trávíte například s adrenalinovým nadšencem, zavezte ho rovnou na bungee jumping nebo na letiště, kde se společně projedete ve sportovním autě. Pozor, mělo by to být ale překvapení. Proto zážitek ještě umocníte, pokud oslavence na určené místo zavezete s šátkem na očích.

  • Degustační večeře

Po zážitku je na řadě klidnější program, kde si o všech zážitcích budete moci v klidu popovídat a vstřebat je u skleničky dobrého vína a jídla. Večer tedy můžete završit například degustační večeří o několika chodech v restauraci, kterou si přál oslavenec už dlouho navštívit. 

 

Kde vybírat zážitky pro dva

Nejrůznější druhy zážitků pro dva můžete vybrat a přímo i zakoupit na různých zážitkových portálech, jako jsou Allegria – Firmanazazitky.cz, Zazitky.cz, Adrop.cz, Rajzazitku.cz a další. 

Najdete je ale také na slevových portálech Slevomat.cz, Skrz.cz, Slevomol.cz či Vouchery.cz nebo v cestovních agenturách Spa.cz, Hotel.cz nebo Booking.com. Tyto webové stránky ale nejčastěji nabízí Zážitkové pobyty a zážitky z kategorií Krása a zdraví či Gurmánské zážitky

Zážitky ale nemusíte kupovat pouze přes prostředníky, kterými jsou zážitkové a slevové portály. Můžete je pořídit přímo u dodavatele. Luxusní degustační večeři pořídíte přímo ve vybrané restauraci, lázeňský pobyt pro dva seženete přímo v lázních nebo manikúru a pedikúru zařídíte přímo u dané kosmetičky.

 

Zážitky, které si za peníze nekoupíte

Někdy jsou nejlepší zážitky, které píše sám život. Nemusíte za dárky utratit ani korunu, abyste někomu udělali radost. Stačí jen obdarované dobře znát, abyste věděli, čím je nejlépe překvapit. 

Pokud mezi sebou máte milovníky přírody, tak jistě tušíte, že ideálním dárkem může být návštěva krásné vyhlídky při západu či východu slunce nebo výšlap na některou vyšší horu. Odměnou za náročnou cestu bude nádherný výhled na okolní krajinu a pokud s sebou vezmete i láhev dobrého vína nebo oblíbenou značku piva, které si na vrcholku za odměnu otevřete, může se výlet stát zážitkem, na který budete dlouho společně vzpomínat.

Nezapomenutelným zážitkem může být i uspořádání tajné oslavy narozenin. Pozvěte rodinu i přátelé a překvapte oslavence hromadným zpěvem písničky Hodně, štěstí, zdraví. Takové překvapení může být tím nejkrásnějším dárkem, které častokrát vykouzlí i slzy štěstí.

Dalším zážitkem, který za peníze nekoupíte mohou být velice originální vlastnoručně vyrobené poukázky na domácí práce. Ty ocení zejména vytížené ženy, které si zaslouží pomoc s každodenními domácími pracemi. Darujte jim chvilku klidu a relaxace poukázkami na mytí na nádobí, luxování, utírání prachu nebo třeba hlídání dětí. Obdarovaná si tak sama bude moci vybrat chvíli, kdy bude chtít některou z poukázek využít a vy ji budete muset vyhovět.

 

Jak zážitek předat

Většina z nás má ve zvyku zážitek koupit, poukaz zabalit a pak už jen předat. S výběrem zážitku jsme si ale dali práci, investovali jsme do něj čas i peníze, tak proč jej nepředat tak, aby zanechal dlouhotrvající dojem? Proč okamžik předání trochu neoddálit, nevybudovat trochu napětí a umožnit tak sobě i obdarovanému si onu výjimečnou příležitost pořádně užít?

Zkuste to trochu originálněji než obvykle a spojte darování zážitku například s hádankami a šiframi. Schovejte poukaz na nějaké místo v bytě (nejlépe do schránky vyžadující číselný kód) a oslavenec bude muset pomocí různých hádanek rozluštit, na jakém místě se dárek nachází. Když najde ukryté místo, luštit bude i číselný kód schránky, aby se k zážitku dostal. Pokud obdarováváte svou drahou polovičku, číslo by mohlo být například datum vaší svatby nebo narození vašeho dítěte. 

Další možností jak originálně darovat zážitek je rovnou překvapit oslavence vybranou aktivitou. Zakoupili jste tandemový seskok? Pak obdarovanému zavažte oči tmavým šátkem, posaďte ho do auta a odvezte na místo, kde se seskok uskuteční. Obdarovaný bude jistě mírně v šoku, ale o to víc si zážitek užije. 

Možností, jak darovat zážitek pro dva je ale spoustu. Zapojte svou fantazii a jistě objevíte tisíce dalších nápadů. Každý má to své a vy jistě znáte obdarovaného natolik, abyste dokázali vymyslet, jak pro něj z celého předávání dárku udělat dokonalý zážitek.