Logo

Zážitky pro muže

Vybrat vhodný dárek pro muže může být leckdy pořádným oříškem. Pokud si i vy nevíte rady, čím tatínka, manžela nebo třeba kolegu z práce obdarovat, můžete na to jít tentokrát netradičně a zkusit vsadit na zážitek.

Zážitky mohou nést nespočet podob, ale jedno mají přesto společné. Zatímco u hmotných darů je možné víceméně do koruny určit jejich hodnotu, zážitkové dárky jsou k nezaplacení. Nová zkušenost, pořádná dávka emocí, jedinečné okamžiky a nezapomenutelné vzpomínky. To jsou záležitosti, které skutečně nelze přepočítat na peníze.

 

OBSAH ČLÁNKU

Jak vybrat zážitek pro muže

Kde koupit zážitek pro muže

Automobilové zážitky

Kurzy pro kutily

Gurmánské zážitky

Péče pro muže

Svět simulátorů a virtuální reality

Vzdušné zážitky

Sportovní aktivity

Únikové hry

Jak darovat zážitek pro muže

 

Jak vybírat zážitek pro muže

Vybrat skvělý zážitkový dárek pro muže nemusí být složité. Nejdůležitější je vycházet z informací, které o dotyčném víme. Lépe pochopitelně známe nejbližší členy rodiny, horší je to v případě kolegů, učitelů, pouhých známých a podobně.

Pokud muže známe dobře, stačí se jednoduše zaměřit na jeho charakter, vkus a zájmy, případně ještě zohlednit věk, a podle toho orientovat výběr zážitkového dárku. Jestliže ale o dotyčném příliš mnoho nevíme, měli bychom volit spíše tzv. vylučovací metodu.

Příklad: Pokud je o kolegovi všeobecně známo, že má panickou hrůzu z výšek nebo nesnáší sport, nebudeme pochopitelně volit zážitek z této oblasti.

Kdo si přesto neví vůbec rady a má strach, že úplně sáhne vedle, může se přiklonit k univerzálnímu dárkovému poukazu na zážitek. Obdarovaný si tak sám vybere, co mu udělá tu největší radost.

Konkrétní podoba zážitkového dárku by se měla odvíjet i od samotného charakteru příležitosti.

Příklad: Opravdu není vhodné obdarovat muže v den svatebního výročí pobytovým poukazem pouze pro jednu osobu, protože jubileum by měli manželé slavit vždy společně.

7 nejčastějších příležitostí, kdy se hodí muže potěšit dárkem:

 1. narozeniny
 2. svátek
 3. Vánoce
 4. svatební výročí
 5. Valentýn
 6. úspěšné ukončení studia (maturita, promoce)
 7. povýšení v práci (a jiné významné pracovní milníky)

 

Kde koupit zážitek pro muže

Rozhodli jste se věnovat zážitek jako dárek pro muže? Ať už bude určený pro manžela, strýce, kamaráda, kolegu nebo třeba učitele, vždy je zapotřebí zvolit ten nejlepší.

V současnosti naštěstí existuje celá řada zážitkových portálů, které nabízí stovky nejrůznějších zážitků. Pro lepší orientaci jsou navíc jednotlivé zážitky obvykle řazeny do kategorií, takže je výběr opravdu jednoduchý.

10 nejnavštěvovanějších zážitkových portálů

 1. Allegria – Firma na zážitky
 2. Zážitky.cz
 3. Ráj zážitků
 4. Dokonalý zážitek
 5. Adrop.cz
 6. Essence.cz
 7. Eldorado – Netradiční zážitky
 8. Impresio
 9. Stips.cz
 10. Top zážitek

Samozřejmě nemusíte spoléhat na zážitkové weby, ty lze využít třeba pouze jenom jako inspiraci. Pokud máte svou vlastní představu, co konkrétního by dotyčného muže potěšilo, můžete se chopit vlastní iniciace a celý zážitek sami zorganizovat. Sice to zabere více času, ale výsledek bude stát jistě za to.

Zajímavou možností je rovněž připravit jako originální dárek celý zážitkový den. Začínat může třeba adrenalinovou jízdou v obrněném transportéru a končit uvolňující masáží nebo výtečnou večeří ve vyhlášené restauraci.

Automobilovým zážitkům odolá málokterý muž

Pokud máte ve svém okolí fandu do motorů a vůně benzínu, pak pro něj bezesporu bude zážitkový dárek z oblasti auto-moto tím pravým.

Jízda s nádechem luxusu

Projet se nablýskaným vozem s obdivuhodnými jízdními vlastnostmi a stovkami koní pod kapotou, to je jistě zážitek, na který žádný muž nikdy nezapomene. Zkusit si může například jízdu v opravdovém Lamborghini, nejnovější verzi Fordu Mustang nebo exkluzivní limuzíně Maserati GranCabrio.

O překážky, prach a bahno nouze nebude

Bezesporu adrenalinovým zážitkem bude jízda v náročném terénu za volantem legendárního vojenského Humvee (Praha) či 4×4 Land Roveru (Milovice). A klidně celá rodina si může vychutnat dobrodružnou výpravu na čtyřkolkách (Milovice).

Pro milovníky rychlé jízdy

Splňte muži klukovský sen a darujte mu opravdu rychlou jízdu ve speciálně upraveném závodním voze. Na závodním okruhu žádné rychlostní limity neplatí. Na vlastní kůži si bude moct ověřit úctyhodnou výkonnost formule F4 Mygale (Kámen), Škody Octavie III RS (Most) nebo třeba Subaru Impreza WRX STI (Brno)

 

Kurzy pro kutily jsou v kurzu

Máte doma muže, který se ze všeho nejraději zavře ve své dílně či garáži, aby tam od rána do večera něco kutil? Nebo sice rád věci rozebírá, ale už se mu je zaboha nedaří sestavit zpátky? V obou případech si můžete přichystat překvapení v podobě zážitkového kutilského kurzu, díky kterému si rozšíří obzory.

6 tipů na ty nejzajímavější kurzy pro kutily

 1.   Intenzivní kutilský kurz (Praha; naučí zvládat všechny běžné opravy v domácnosti, vhodný je již od 10 let)
 2.     Zážitkové kování (Praha; nabízí možnost vykovat si vlastní nůž, podkovu nebo třeba náramek)
 3.     Sklářský kurz (Pěnčín; přiblíží základy tradičního sklářského řemesla)
 4.     Automechanikem na zkoušku (Praha; vyzkoušet si práci automechanika je snem snad každého kluka)
 5.     Truhlářský kurz (Újezd nad Lesy; naučí mimo jiné práci s laserem, opracování překližky a její zdobení.)
 6.     Foukání skla (Nový Bor; foukání skla pod dozorem zkušených sklářů)

Máte ve svém okolí muže, který by rád kutil, ale chybí mu k tomu prostory? Skvělým řešením jsou veřejné DIY dílny, kde mají mnohdy pro práci i veškeré potřebné vybavení. Navštívit je lze například v Ostravě, Rousínově u Brna nebo třeba přímo v Praze.

 

Gurmáni si přijdou na své  

Nikoliv pouhou náhodou se říká, že láska prochází žaludkem. Pokud tápete nad výběrem dárku pro svou drahou polovičku, můžete věnovat netradiční gurmánský zážitek.

Snad každý muž ocení degustaci klobás a uzenin (Praha nebo Litoměřice), za pozornost stojí i exkluzivní ochutnávka japonské kuchyně nebo pozvání do Řízkové restaurace (Třeboň a Český Krumlov).

Milovníky zlatavého moku jistě potěší originální dárek v podobě řízené degustace piva. Osvěžit své hrdlo vybranými druhy piva z českých i zahraničních pivovarů mohou v Praze nebo klidně kdekoliv jinde po celé ČR.

Velmi populární jsou i řízené degustace vína, které nabízí celá řada vinařství. Tento zážitek ještě umocní podmanivé prostředí rázovitých jihomoravských vesniček, kde má vinařství vskutku prastarou tradici. Za degustací je možné se vypravit kupříkladu do Popic, Mušlova, Hlohovce či do Ivaně.

Další možností je vychutnat si delikatesy v pohodlí vlastního domova. Darovat můžete mimo jiné:

 

I muži si zaslouží péči

Nejenom ženy, ale dokonce také muži se nechají rádi hýčkat. A není divu, vždyť v dnešní hektické době si alespoň jednou za čas zaslouží vydatný odpočinek úplně každý. Pokud k tomu ještě připočteme výtečnou gastronomii, poctivou masáž a uvolňující koupele s přísadou piva či dokonce whisky, bude o dokonalou relaxaci postaráno.

10 vynikajících relaxačních a wellness pobytů pro muže

 1. Wellness relax pro muže (Hotel Studánka, Rychnov nad Kněžnou)
 2. Pivní lázně (Hotel Sladovna, Černá Hora)
 3. Relaxační pobyt (Horský hotel Excelsior, Horní Lomná)
 4. Lázeňská pivní kúra (Hotel Malý Pivovar, Klášter Hradiště nad Jizerou)
 5. Pobyt s intenzivní fyzioterapií (Tree of Life, Lázně Bělohrad)
 6. Relax pro muže (Lázně Poděbrady, Poděbrady)
 7. Speciální pobyt pro muže (Hotel Mesit, Horní Bečva)
 8. Pivní relax (Hotel U Kata, Kutná hora)
 9. Gurmánský víkend s vínem (Resort Lednice, Lednice)
 10. Pánská jízda (Hotel Akademie, Velké Bílovice)

Do světa simulátorů a virtuální reality

Velkým zážitek nejen pro muže je možnost si vyzkoušet profesionální reálný simulátor. A protože je obvykle takřka k nerozeznání od svého originálního příbuzného, je vskutku velmi snadné podlehnout dojmu, že se dotyčný nachází v opravdovém stroji.

Obdarovaný může například usednout za volant Formule F1 (Praha), vyzkoušet si pilotování Boeingu (Hustopeče) nebo se stát kapitánem vojenské ponorky a ocitnout se přímo pod nepřátelskou palbou (Praha).

Další možností je věnovat zážitkový dárek ze světa virtuální reality, který je vhodný třeba i pro celou rodinu, partu kamarádů či skupinu kolegů. Stačí si jednoduše nasadit speciální VR brýle a člověk se jako mávnutím kouzelného proutku přenese do zcela jiného světa: do divoké džungle, na mořské dno nebo třeba mezi dávno vyhynulé dinosaury.

Vybrané herny virtuální reality

 

Bez pevné půdy pod nohama

Vzdušné zážitky patří bezesporu mezi ty nejvíce adrenalinové, proto se také nesmazatelně vryjí do paměti. A není divu, vždyť ztratit dobrovolně pevnou půdu pod nohama, to už chce pořádnou dávku odvahy.

Pokud máte ve svém okolí chlapa, kterého nic nerozhází a rád překonává vlastní limity, může být právě některý ze zážitků odehrávající se vysoko nad zemí tou pravou volbou. Darujte dárek, který umožní spatřit svět z ptačí perspektivy.

Tipy na nezapomenutelný vzdušný zážitek

Bezesporu výjimečný je také pobyt ve větrném tunelu (Praha), který nabízí jedinečnou možnost vyzkoušet si volný pád.

 

Sportovní aktivity všeho druhu

Je vědecky prokázáno, že pohyb zlepšuje fyzickou kondici, pomáhá udržet dobré zdraví a v neposlední řadě působí také pozitivně na psychiku.

Ať už je muž, kterého plánujete obdarovat, pouze rekreačním nebo rovnou náruživým sportovcem, jistě mu uděláte radost dárkem v podobě sportovního zážitku. Za pozornost pak stojí zejména ty aktivity, které nepatří k těm zcela netradičním.

10 nevšedních sportovních zážitků

 1.     Tandemový bungee jumping z nejvyššího mostu v ČR (Chomutovsko)
 2.     Flyboarding aneb adrenalinové létání nad vodou (Vrané nad Vltavou)
 3.     Spanilá jízda na motorovém surfu (Valtice)
 4.     Mushing neboli jízda se psím spřežením po sněhu (Pec pod Sněžkou)
 5.     Dobrodružná výprava na skákacích botách (více míst v ČR)
 6.     Až třídenní kurz lezení po skalách (Studené)
 7.     Pořádná paintballová bitva (Masečín)
 8.     Kurz freediving neboli volného potápění (Brno)
 9.     Řízení sportovní motorové lodi (Praha)
 10.     Speleologická výprava do jeskynního systému (Rudice)

A ještě jeden tip, tentokrát vhodný i pro pasivní sportovní fanoušky, nejednomu muži udělá obrovskou radost i vstupenka na sportovní utkání.

 

Únikové hry pro malé i velké kluky

Netradičním a zároveň nápaditým dárkem pro muže jsou únikové hry. Ty totiž baví každého kluka bez ohledu na věk. A protože jsou obvykle určeny pro skupinu více osob, skvěle se hodí pro celou partu kamarádů. Ti si užijí pořádnou dávku napětí, protože budou muset luštit různé kvízy, hledat skrýše, a především najít cestu ven. To vše navíc v přesně vymezeném čase!

5 úžasných vnitřních únikových her

Odhalení vraždící bestie a uniknutí z jejich spárů je úkolem ve hře Upíří hrobka v Praze, neobvyklá zmizení duševně chorých pacientů z psychiatrické léčebny je třeba vyřešit v Brně, zatímco někde v Plzni se ukrývá klíč k rozluštění detektivního případu po vzoru Sherlocka Holmese. 

Středověký žalář s mnoha nejen manuálními úkoly je připraven v Ostravě a v zajetí šílené vědce se ocitne obdarovaný v Hradci Králové.

5 únikových her pod širým nebem

Tour de Beer v Praze nabízí lákavou příležitost, jak spojit popíjení zlatavého moku s opravdovým dobrodružstvím. Poklad alchymisty je pečlivě uschovaný kdesi v Plzni, skok časem až do neklidných husitských dob je možný v Táboře.

Po stopám slavných filmových míst se vypraví účastníci únikové hry v Praze a v okolí malebné Třeboně je dokonce možnost se zúčastnit venkovní únikové hry v sedlech kolech.

 

Jak darovat zážitek pro muže

Často se říká, že ještě důležitější, než samotný dárek je způsob, jakým jej oslavenci předáváme. Něco na tom bude, vždyť si určitě sami dobře vzpomínáte na vlastní dětství, kdy byly pod rozsvíceným stromeček zabalené dárečky ukrývající tajemná překvapení. Jistě se všichni shodneme na tom, že právě bez dárkového obalu by to nebylo vůbec ono.

Je opravdu škoda dát si velkou práci s výběrem úžasného zážitku, a poté jej předat například formou přeposlaného emailu s potvrzením o zakoupení.

Pokud máte možnost objednat k zážitku i dárkové balení, určitě neváhejte. Většinou se jedná o luxusní obálku, do které je vložený dárkový certifikát na zážitek. Ten, kdo vlastní tiskárnu, si může certifikát i sám vytisknout a třeba ho navíc vlastnoručně dozdobit.

A možností je samozřejmě ještě mnohem více. Poukaz lze například „škodolibě“ ukrýt do dřevěného hlavolamu, při rozbalování tak bude muset obdarovaný zapojit všechny mozkové závity, aby se k dárku probojoval. Populární je rovněž vložení dárku do stylové bedny s páčidlem, také v tomto případě se stane už samotné vybalování velkým zážitkem.