Logo

Zážitky pro ženy

Podle časopisu Forbes je tajemstvím štěstí utrácení peněz spíše za zážitky než za věci, takže dárkové zážitky jsou určitě to nejlepší, za co můžete své peníze utratit!

Zdá se vám nesnadné na ni udělat dojem? Je pro vás stále těžší a těžší jí vybrat dárek, který by ji alespoň trochu překvapil a udělal jí opravdovou radost? 

Najít vhodný dárek pro ženu není nikdy snadné. Oblečení, kabelky, kosmetika, parfémy, květiny… Tyto dárky se objevují pravidelně zas a znova při každé oslavě. Ale vy byste chtěli pro tentokrát raději svou přítelkyni, manželku, matku, babičku nebo kamarádku potěšit něčím zcela nepředvídatelným a zajímavým.  Co takhle pro tentokrát přijít s dárkem, který pro ni bude opravdu nečekaným  a skutečně ji překvapí?

Zážitkové dárky pro ženy – to je to pravé, čím takovou náročnou ženu obdarovat. Takový dárek si určitě bude vaše drahá polovička navždy pamatovat. Zážitkovým darem můžete darovat emoce jakéhokoliv druhu, ať už to bude hýčkání a rozmazlování procedurami péče o tělo a nebo třeba adrenalin při letu balónem. Díky naší obrovské nabídce nápadů na zážitkové dárky pro ženy pro ni určitě najdete něco, co si zapamatuje do konce života (a bude vás za to ještě více milovat!).

Jak tedy vybrat ten správný zážitek jako dárek pro ženu? V tomto bodě je potřeba se trochu zamyslet nad tím, jaká obdarovaná žena je.

 

OBSAH ČLÁNKU

Druhy zážitků pro ženy

Dárek pro drahou polovičku

Dárek pro maminku

Dárek pro dceru, vnučku, sestru nebo kamarádku

Kde hledat zážitky v podobě aktivit

Nezapomenutelný dárek 

 

Položme si tedy následující otázky:

 1.     Jakou má povahu?
 2.     Zvažte zda-li se jedná o ženu aktivní,
 3.     Co má ráda a co se jí protiví?
 4.     Je spíše akčnější nebo má ráda relaxaci a klid?
 5.     Jaké má koníčky a životní styl?
 6.     Tráví raději čas ve společnosti nebo preferuje odpočinek o samotě?

Jestliže stále tápete, který ze zážitků bude pro oslavenkyni ten nejvhodnější, pomůže vás nasměrovat náš průvodce

 

Jaké druhy zážitků se nejlépe hodí pro ženy?

 • beauty
 • wellness
 • pro gurmány
 • cestování
 • virtuální realita
 • vzdělání
 • automobily
 • sport
 • ve vzduchu
 • povolání na zkoušku
 • netradiční
 • zvířata
 • romantika
 • hry

Dárek pro přítelkyni, partnerku, manželku 

Jak projevit vaší drahé polovičce lásku a uznání. Dárkové zážitky pro ženy jsou dokonalým dárkem bez ohledu na jejich zájmy. Dopřejte partnerce luxusní jídlo, rozmazlete manželku úžasnou víkendem v hotelu nebo nechte vaši přítelkyni hýčkat luxusním lázeňským dnem ve spa.

Láska prochází žaludkem, proto je jídlo a pití je nejrychlejší cesta k jejímu srdci! Co je lepšího lze věnovat, než chutné pokrmy a dobrou společnost? Vezměte ji například na jídlo jejího života do michelinské restaurace. Tam bude moci ochutnat úžasné kulinářské výtvory od nejlepších kuchařů v zemi. Ochutnávky s několika talíři čerstvě připraveného jídla poskytují výjimečný zážitek, na který bude dlouho vzpomínat. 

Umí si vaše přítelkyně vychutnat sklenku dobrého vína?

Pro milovnice vína může být vhodnou volbou například somelierský kurz a nebo návštěva vinného sklípku.  Připojte se k ní na prohlídce vinic a sledujte, jak se skleničkou v ruce ochutnává různé druhy vín, nechte jí nahlédnout pod pokličku vínoznalectví. Dopřejte jí naučit se vínům rozumět i je rozeznávat jako profesionál. Další možností může být exkurze, kde je možno sledovat proces výroby a zrání vína, od sbírání hroznů až po stáčení do lahví a archivování.

Jaké zážitky ženy nejvíce potěší aktivní, pracovně vytíženou ženu?

Pokud patří vaše partnerka mezi moderní vytížené ženy, které jsou celý den v jednom kole a marně si hledají ve svém celodenně nabitém programu chvilku na odpočinek, pak by pro ni mohl být tím nejlepším darem víkendový útěk od všedních povinností. Útěk do klidu  venkova zklidní a harmonizuje duši. Dopřejte jí oddech lůně přírody, v prosté jednoduchosti vesnického klidu. Nechte ji si užít uklidňující víkend, kdy se dostane ze stresu každodenního života a rozplyne se ve stavu sladkého oddechu a blažené relaxace obklopena přírodou a tichem.   

Pečuje vaše žena ráda o svoje tělo?

Pak pro ni bude nejlepší volbou den naplněný hýčkáním kosmetickými procedurami ve spa nebo lázních.  Různé druhy masáží, fyzioterapií, ošetření obličeje bylinnými maskami, rozmazlování těla bahenními, čokoládovými nebo třeba pivními lázněmi, manikúra, pedikúra, to je sázka na jistotu. Takovým zážitkem bude nadšená každá žena. Na výběr je široká škála možností, od jednorázových terapií až po celý den strávený v luxusu. pro každou je tu něco.

 

Dárek pro maminku

Vymyslet zajímavý a neotřelý dar pro matku je občas velmi nesnadné. Najít něco vhodného, co by reprezentovalo naši vděčnost mamince za veškerou její tvrdou práci v průběhu let může být velkým oříškem.

Dejte jí výukový kurz

Pokud víte, že existuje dovednost, kterou by se vaše maminka chtěla už dlouho naučit, nebo kterou již rád dělá, kupte jí kurz! Internetové portály (sem lze doplnit odkazy na konkrétní portály) mají často skvělé nabídky různých kurzů:

Vaření

Nechte maminku nahlédnout pod pokličku přípravy jídel exotických kuchyní. Thajské curry, japonské sushi nebo pravá italská pizza se může stát jejím novým kuchařském „majstrštykem“, kterým může vyrazit dech návštěvám

Malování, kresba

Kurzy figurální kresby, akvarelová technika nebo poslední dobou velmi populární kurzy malování pravou hemisférou budou jistě vhodným dárkem pro umělečtěji založené ženy.

Hry na hudební nástroje

V žádném věku není pozdě se naučit pár písní na kytaru, flétnu nebo třeba na moderní ukulele.

Hrnčířství, keramika

Nejen pro maminky s kreativním duchem a šikovnými prsty může být velmi obohacující se naučit vytvářet výrobky z hlíny. Tvoření z hlíny má i velmi relaxační a terapeutické účinky.

Výuka jazyků

Dopřejte své rodičce se cítit komfortněji při cestování a komunikaci s rodilým mluvčím a zapište ji do kurzu výuky cizích jazyků. V žádném věku není pozdě si osvojit nebo vylepšit základy například anglického nebo francouzského jazyka.

Fotografování a úprava videí

Fotí vaše matka ráda, baví ji natáčet videa? Pak se jistě velmi ráda zdokonalí ve znalosti, jak vyfotit ještě lepší fotografii nebo jak si upravit vlastní videa.

Naučit se nové dovednosti

Vzpomeňte si na mámin povzdech, co by se ráda naučila, ale neměla příležitost a vyberte pro ni některý nabízených kurzů. Škála možností je nepřeberná od technických typů kurzů jako je práce na počítači, přes aranžování květin až po kurzy pletení a šití.

 

Dárek pro dceru, vnučku, sestru nebo kamarádku

Zajímavě obdarovat něčím neotřelým vnučku se zdá díky generačnímu rozdílu pěkným oříškem? Marně si lámete hlavu, co pořídit sestře, abyste v její tváři vyloudili překvapivý úsměv? Zdá se vám, že vaše kamarádka už všechno má a co nemá si sama hned pořídí? Nezoufejte, máme tipy na zážitky, které jí zůstanou v paměti ještě po dlouhá léta. Inspiraci na zážitkové dárky pro ženy můžete najít v následujících aktivitách:

 • Lekce potápění
 • Skok padákem
 • Bungee jumping
 • Horkovzdušný balón
 • Účast na festivalu – to může být hudba, pivo, Filmové festivaly
 • Výuka jízdy na koni
 • Lyžařské nebo snowboardové lekce
 • Plavební zážitky na lodi nebo plavba na kajaku
 • Sportovní lekce: tenis, golf atd.
 • Řízení závodního auta
 • Lekce létání – zážitek letu sportovním letadlem
 • Rafting na divoké vodě
 • Zorbing – kutálení se ze svahu dolů nebo na vodě ve velké vzduchem naplněné kouli

 

Zážitkové portály, které mají rozmanité spektrum různých aktivit vhodných jako zážitek pro ženy:

 

Zážitek jako nezapomenutelný dárek

Věříme, že tyto tipy a nápady na zážitkové dárky pro ženy vám přišly vhod, když jste se rozhodovali, čím potěšíte vaši blízkou osobu. Nejdůležitější někdy není to, kolik utratíte nebo jaká jsou současné trendy, ale to, co spolu s takovým darem také dáváte. Ty nejlepší zážitky sice za peníze nekoupíte, ale dárkové zážitky mohou vaše drahé poloviny naučit novým věcem nebo mohou prohloubit váš vztah, když zážitek absolvujte společně. Mohou také pomoci vyvolat nové neznámé emoce, vytvořit jedinečné vzpomínky a především dají lidem, na kterých vám záleží pocit, že jste nad dárkem opravdu přemýšleli a dali si záležet.