Logo

Tipy na romantické filmy nejen pro dlouhé zimní večery

27.10.2021
Sledování romantických filmů

Dlouhé zimní večery si často spojujeme s dobrou knížkou, skleničkou vína, ale i romantickými filmy, které nás často navodí na nostalgickou vánoční atmosféru. Nejinak je tomu v období sv. Valentýna. Právě v zimním období se tak nabídka kin, streamovacích služeb, ale i naše televizní obrazovky zaplní láskou ve všech možných podobách. Podívejte se s námi na romantické filmy a seriály, které jsou úplně nové, ale i legendární nejen tím, že předběhly svou dobu.

Legendy mezi romantickými filmy

Každý si asi všiml, že televizní obrazovky na Vánoce vždy zaplní jisté stálice, z nichž se některé staly legendami. Možná je trochu na škodu, že filmové legendy nepatří mezi stálice na českých obrazovkách. Ačkoli jsou možná již trochu staršího data, nezaslouží si být zapomenuty.

 

Život je krásný

Film, který vás donutí opět věřit v dobrotu člověka, a nejen romantickou lásku je jistě Život je krásný z roku 1946. Hlavní hrdina George Bailey je zde vystaven těžkým životním zkouškám, které vedou k mnoha sebezapření, ale i rodinnému štěstí a lásce. Za jeho spravedlivost a dobrosrdečnost musí být snad každým milován. Zkouška, která je teď právě před ním je však tou nejtěžší a přichází zrovna na Štědrý den….

Život je krásný vás možná donutí uronit i slzičku a je vhodný především pro večery, kdy chcete zažít něco výjimečného.

 

Casablanca

Další legendou mezi romantickými filmy je jistě Casablanca z roku 1942, která se odehrává jak jinak než za druhé světové války. Francie prohrála a byla obsazena Němci, lidé se snaží utíkat přes francouzskou Casablanku v Maroku do neutrálního Lisabonu, který je symbolem naděje. A právě v době nouze nejvyšší na sebe narazí bývalí milenci, jež spolu prožili více než krátký románek. On je zlomený cynik, ona vdaná žena, ale spojuje je touha dosáhnout svobody. 

Tento byl prvním filmem s mezinárodním dosahem, který ukazoval, že můžete milovat více jak jednoho člověka. Jeho ohlas byl však spojen, hlavně s náladou a obavami, které v té době společnost pochopitelně tížily. Stal se tak jakýmsi únikem od kruté reality všedního dne.

 

Prázdniny v Římě

Romantickou klasikou, která se stala nadčasovou, je pak film Prázdniny v Římě. Ten se stal vzorem pro řadu nepříliš povedených napodobenin. Originál pochází z roku 1953 a nejvíce v něm zazářila mladičká Audrey Hepburn v roli princezny Anny, která se rozhodla užít si krátké prázdniny, kdy na chvíli nebude princeznou, ale mladou ženou poznávající svět a neplánovaně i lásku.

Film se stal celosvětovým hitem a za svůj výkon získala Audrey Hepburn svého prvního Oskara. Tuto romantickou komedii by měl vidět každý, ať už je milovníkem romantických filmů nebo světové kinematografie.

 

Zasloužené stálice z televizních obrazovek

Ačkoli některé filmy nedosahují hvězdných hodnocení filmových kritiků, do lidských srdcí se zapsaly natolik, že je každoročně najdeme v televizním programu. Jedná se vlastně o takové pohádky pro dospělé, které v našich hektických životech často chybí. Vyčistěte si na chvíli a hlavu a možná zjistíte, že nejsou zase až tak nereálné…

 

Láska nebeská

Láska nebeská je veleúspěšným britským filmem, kde se blýskne řada hvězd. Přičemž kariéra mnohých byla teprve v plenkách. Jiná slavná jména pak byla lákadlem pro diváky. Úspěch tohoto filmu je však založen, především na různých podobách lásky a bolesti, kterou dokáže způsobit. Věřte, že alespoň v jednom z těchto deseti způsobů lásky najdete i sami sebe. Určitě si tak uvědomíte, že každou chvíli vašeho života byste měli prožít naplno a nic neodkládat, protože by mohlo být příliš pozdě.

 

Pretty Woman

Během svátků vánočních vždy narazíte na televizních obrazovkách na Pretty Woman, která je vlastně takovou moderní Popelkou. Dívku z nuzných poměrů, která dělá, co může, v tomto případě prostitutku, zachrání šarmantní bohatý muž. Základem úspěchu tohoto filmu není jen ústřední dvojice ztvárněná Julii Roberts a Richardem Gerem, ale i velmi upřímný humor, u kterého se zasmějete nejen při prvním zkouknutí filmu. Ve filmu je pak i prostor pro otázky obchodní etiky či mezigeneračních vztahů, které jsou i dnes tedy po třiceti letech stále aktuální.

Tipy na romantické filmy

 

Letošní novinky, které si jistě najdou své publikum

Ačkoli máme řadu romantických filmů, které prostě milujeme není od věci dát šanci i něčemu novému, ne zcela okoukanému.

 

Milostná past

Díky streamovací službě Netflix přišly letos Vánoce zase o něco dříve. V letošní novince Milostná past najdete pasáže, kdy vaše srdce zaplesá, citlivějším ukápne slzička a milovníci romantických komedií se pobaví. Smích, láska a trocha té nostalgie je přeci přesně to, co bychom měli o Vánocích pocítit.

Děj samotného filmu příliš neoplývá originalitou a sám to mnohými scénami a zmínkami vánočních filmů přiznává. Mladá novinářka stále hledá svého „pana dokonalého“ a jednou na něj narazí na seznamovací aplikaci. Po peripetii v práci se rozhodne, že jej na Vánoce překvapí a letí za ním přes celou zemi. Jaké je její překvapení, když se setkává s někým jiným.

 

Přání Ježíškovi

I česká filmová scéna letos přináší novinku, která se pokusí zapůsobit na vaše city. Jedná se vlastně o takovou českou verzi výše zmíněného filmu Láska nebeská, která by českému publiku mohla pasovat více již z důvodu rozdílného pohledu na vánoční tradice. Film Přání Ježíškovi nabízí řadu předních českých herců, kteří zde ztvárňují velmi pestré spektrum ústředních postav. Samozřejmě, že zápletka stojí na manželských problémech, mezigeneračních rozdílech a představuje humornou cestu, jak znovu najít lásku a respekt k druhým.

 

Proměny romantiky v současných seriálech

Nově natáčené filmy, ale především seriály se proměňují k obrazu současného publika. Více se tak projevují aktuální témata o předsudcích, společenském postavení, pocitech neúměrného tlaku či hledání smyslu života.  

 

Dotkni se mých ran

Pokud hledáte něco jiného, co bude z konceptu romantických příběhů vybočovat, můžete vyzkoušet jihokorejské romantické drama Dotkni se mých ran. Tento veleúspěšný seriál sleduje osud mladé autorky knížek pro děti a pečovatele z domova pro choromyslné. Dějovou linku příběhu, která má podle kritiků i publika opravdu hloubku a není jen povrchní pohádkou, můžete sledovat již teď na VOD Netflix.

 

Normální lidi

S velmi zajímavým projektem přišla v roce 2020 streamovací služba Hulu. Seriál Normální lidé zachycuje velmi zvláštní vztah mezi Marianne a Connellem, a to v průběhu řady let od střední školy, přes vysokou až do následujících let. Toto romantické drama se setkalo s pozitivním ohlasem u mužského publika, protože působí uvěřitelně, a to nejen díky výborným hereckým výkonům hlavních postav, ale i funkčními dialogy.

V současné době můžete shlédnout tento seriál na streamovací službě HBO Go. Nechte se unést intimitou i úskalími první lásky, která čelí proměnám společnosti, ale i hlavních postav. 

 

Mladá modrá krev

Dalším zajímavým počinem, který nám nabízí zcela odlišný pohled na lásku a romantiku je pak švédské romantické drama Mladá modrá krev, která sleduje psychologický a emociální rozvoj mladého prince Wilhelma, který je nový na internátní škole. Kromě nárůstu povinností, které k jeho postavení patří, bojuje protagonista i s otázkou vlastní sexuality, sebedůvěry a s pravou podobou lásky. Mladou modrou krev můžete nyní sledovat na Netflixu.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

30 tipů, kam vyrazit s dětmi v Praze

  Zabavit děti může být pořádný oříšek. Pokud vám dochází nápady, kam s dětmi v Praze vyrazit, inspirujte se našimi tipy. Nalezte mezi nimi atrakce pro všechny věkové kategorie a roční období. A na své si přijdou nejenom děti, skvělou zábavu si užijí i dospělí. Do hlavního města za zvířátky Zoo Praha Pražská zoologická zahrada patří…

30.01.2024

Jak vybrat vhodný zážitek pro partnera/partnerku?

Vybrat dárek pro svou drahou polovičku může být někdy oříšek. Přestože se navzájem znáte, je těžké vybrat něco, co jste ještě nedělali. Víte, že nejlepšími dárky bývají zážitky? Vybírání dárku pro partnera či partnerku není jak vybírat dárek pro mámu, které můžeme koupit vysavač nebo vařečku a ona bude skákat radostí. U milované osoby se…

10.07.2021

Je zážitek vhodný dárek? A pro jakou příležitost se nejvíce hodí?

Stáří – nutí nás zapomínat. Ale jsou věci, které zapomenout jen tak nejde. Až budete ve vyšším věku, nebudete si pamatovat, jaký náhrdelník, šaty, či kabelku jste dostali. Na materiální věci se vzpomíná těžko. Ale co si s jistotou vybavíte, jsou zážitky. Jak jste se cítili po seskoku padákem, jak vás bolely nohy, když jste…

01.07.2021

Tipy na nejlepší zážitkové restaurace v Praze

Na něco dobrého k jídlu si sem tam zaskočí každý. Co kdybyste si však odnesli z restaurace nejen plný žaludek, ale i příjemný zážitek na celý život? Přesně na to se zaměřují zážitkové restaurace, které následují stále populárnější trend fine dining. Samo jídlo je zde považováno za umění a často má pak restaurace sama o sobě neopakovatelnou…

20.10.2021

12 tipů na nejlepší wellness pobyty pro dva v ČR

Chcete dopřát sobě a svému partnerovi nebo partnerce pár dní nerušeného odpočinku? Příjemné prostředí, relaxace a uklidňující atmosféra vám pomohou načerpat novou energii a sílu. Darujte svému tělu pár dní oddechu ve wellness hotelu, penzionu nebo v lázních, které nabízejí netradiční zážitky pro dva. Vybrali jsme pro vás několik tipů na wellness pobyty pro dva…

24.08.2021

Jak z výroby domácí kosmetiky udělat zážitek

  Za pohodou, zážitkem a odpočinkem, nemusíte cestovat nijak daleko. Využijete to, co už doma dávno máte a co vám bude chybět, snadno seženete v obchodě. Udělejte si domácí kosmetický salon, který budete milovat.  Výroba domácí přírodní kosmetiky, může být pro vás pravidelným rituálem, kdy se zrelaxujete, vyzkoušíte něco nového anebo také časem, kdy se zapojí…

12.03.2022

Nejlepší tipy na zážitky a dárky pro páry

  Hledáte originální dárek pro svou drahou polovičku? Zapomeňte na obyčejné dárky a dejte šanci opravdovým zážitkům, na které budete vzpomínat celý život. Zážitků je celá řada. Pokud si tedy s jejich výběrem nevíte rady, inspirujte se níže našimi osvědčenými tipy na dárky pro dva, které obohatí společně strávené chvíle.   Masáže  Užijte si společně…

21.11.2021

Jaké jsou výhody, účinky a rizika saunování

O benefitech saunování se diskutuje již tisíce let. Saunování není tudíž žádný novodobý výmysl, jak se dokonale zrelaxovat a udělat něco navíc i pro své zdraví. Terapie vysokou teplotou přináší mnoho blahodárných účinků. Některé z nich jsou již i klinicky ověřené. Během pobytu v sauně se doslova všeho zbavujeme. Oblečení, stresu i staré kůže. Dochází ke zrychlení…

24.08.2022

Jak vybrat dovolenou na Maledivách: kompletní průvodce

Výlet na Maledivy není další obyčejnou plážovou dovolenou. Ten obrázek se vám totiž vryje do paměti. Je to nezapomenutelná kombinace jemného bílého písku, neuvěřitelně azurově modrého oceánu a svěží zeleně, která přitahuje oči. Čistá krása nádherné přírody kolem je návyková, pohltí vás a naladí na odpočinkovou vlnu. Tenhle ostrovní stát na jihu Asie tvoří v Indickém…

09.01.2022

10 nejzajímavějších přírodních míst v ČR

Česká republika se může pochlubit celou řadou nádherných přírodních klenotů, které vynikají výjimečnou dechberoucí krásou. Pro naši vlast je typická úchvatná rozmanitost krajiny. Pokud toužíte spatřit jedinečné skalní útvary, opravdový pozůstatek pralesa, tajemná rašeliniště nebo takřka bezedné propasti, nemusíte cestovat za hranice. Všechny tyto přírodní skvosty se nachází i u nás! 1.    Pravčická brána (České…

11.08.2021

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář