Logo

30 tipů, kam vyrazit s dětmi v Praze

30.01.2024

 

Zabavit děti může být pořádný oříšek. Pokud vám dochází nápady, kam s dětmi v Praze vyrazit, inspirujte se našimi tipy. Nalezte mezi nimi atrakce pro všechny věkové kategorie a roční období. A na své si přijdou nejenom děti, skvělou zábavu si užijí i dospělí.

Do hlavního města za zvířátky

Zoo Praha

Pražská zoologická zahrada patří k nejkrásnějším a nejrozsáhlejším v Evropě. Velkou atrakcí je pavilon goril, ale těšit se můžete také na slony, koně Převalského nebo lachtany. Přímo v areálu se nachází kromě více než 5 000 zvířat i nejkratší lanová dráha v ČR s délkou pouhých 106 m.

 

Krokodýlí zoo Praha

Seznamte se s desítkami druhů krokodýlů, aligátorů, kajmanů a suchozemských želv. Krokodýlí zoo Praha pořádá pravidelně také krmení krokodýlů a obřích želv pro veřejnost. Dokonce si můžete domluvit exkluzivní VIP prohlídku, během které si krmení sami vyzkoušíte.

Zoo Mořský svět

Zoo Mořský svět v pražských Holešovicích je otevřeno každý den v roce a nachází se zde mimo jiné největší mořské akvárium v ČR. K vidění tu jsou například rejnoci, hvězdice, medúzy či jeden z největších druhů mořského koníčka. Mezi populární pravidelné programy patří krmení žraloků.

Papilonia – Motýlí dům

Nechte za zády ruch velkoměsta a vstupte do vlhkého tropického pralesa. V motýlím domě na vás čeká opravdová podívaná v podobě 600 exotických motýlů z různých koutů světa. Někteří z nich mají rozpětí křídel až 20 cm! A když budete mít štěstí, možná si vám některý z nich sedne třeba na ruku.

Svět medúz

Prozkoumejte s dětmi tajemný svět medúz v největší expozici svého druhu v Evropě. Na ploše 700 m2 je celkem 38 akvárií, které jsou domovem pro 10 000 medúz. Za vidění stojí unikátní kulovité akvárium, které je zaspáno v Guinnessově světě rekordů.

 

Zoo koutek Malá Chuchle

Minizoo je situováno v kouzelném prostřední přírodní rezervace Chuchelský háj. Mezi tamní zvířecí obyvatele patří rys ostrovid, polární liška, mufloni, kozy, ovce, lesní ptactvo a další zvířata. Dokonce zde mají mluvícího krkavce. Areál je volně přístupný veřejnosti.

Expozice, kde se zabaví i děti

Království železnic

Pokud je vaše dítě blázen do mašinek, rozhodně zavítejte do Království železnic, které ukrývá vůbec největší modelové kolejiště u nás. A až vás koukání na vláčky omrzí, můžete si vyzkoušet třeba autodráhu, virtuální realitu, simulátory nebo tvořivou dílnu s legendární stavebnicí Merkur.

Muzeum Lega Praha

Mají doma ratolesti spoustu Lega? Pokud zavítáte do Muzea Lega v Praze, zjistíte, že to není pravda. K vidění jsou tu totiž tisíce propracovaných modelů, na jejichž sestavení byl zapotřebí více než 1 milion proslulých barevných kostiček.

Muzeum fantastických iluzí

V Muzeu fantastických iluzí není nic, co by bylo nemožné. Vytvořte si jedinečnou fotku, na které se proměníte v titěrného trpaslíka, budete levitovat ve vzduchu nebo se dostanete do spárů chobotnice. Optických klamů a velkoformátových trikových obrazů je v muzeu přes 150!

Muzeum smyslů

Zapomeňte na realitu všedních dnů a vstupte do neobyčejného světa, který probudí všechny vaše smysly. Čeká na vás místnost obrácená vzhůru nohama, fakírovo lože z hřebíků, stereogramy a desítky dalších poutavých exponátů.

Muzeum čokolády ChocoStory Praha

Pokud mají vaše děti mlsný jazýček, v Muzeu čokolády se jim bude rozhodně líbit. Záživnou interaktivní formou se seznámí mimo jiné s historií této sladké pochoutky. A protože během prohlídky jistě dostanou na čokoládu chuť, mohou se těšit na malou ochutnávku, která je již v ceně vstupenky.

Lumia Gallery

Po překročení prahu rázem zapomenete na běžný život a otevřou se stavidla vaší fantazie. Tato jedinečná interaktivní expozice audiovizuálního umění skýtá nevšední zážitky pro dospělé i děti. Zahrnuje 3D projekce, videomapping, ale také speciální audiovizuální exponáty, které vám vtáhnou do samotného díla.

Vodní radovánky po celý rok

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Nejlépe celý den si vyhraďte na návštěvu Aquaparku Čestlice. Jde totiž o vůbec největší vodní park ve střední Evropě. Zahrnuje úctyhodný počet bazénů, vířivek, tobogány, divokou řeku a další vodní atrakce. Součástí je saunový svět, spa & wellness zóna a moderní fitness.

Aquacentrum Šustka

Toužíte příjemně zakončit den po návštěvě pražské zoo? Můžete se osvěžit v nedalekém Aquacentru Šustka, které nabízí spoustu vodních atrakcí. Na své si přijdou všechny věkové kategorie, je zde totiž jak dětské brouzdaliště a různé vodní prvky, tak i plavecký bazén a několik saun.

Aquacentrum Letňany Lagoon

Vodní zábavy s většími i malými dětmi si užijete také v aquacentru v pražských Letňanech. Využít můžete krytý plavecký bazén, dále zábavný, masážní a dětský bazén. Součástí je i 86 m dlouhý tobogán, relaxační zóna se saunou a fitness centrum.

Areál Šeberák s přírodním koupalištěm

V letních měsících je oblíbenou destinací přírodní koupaliště v pražských Kunraticích. Jedná se o rybník napájený potokem, který je obklopený písčito-travnatými plážemi s pozvolným vstupem do vody. S dětmi si můžete půjčit šlapadla nebo si dát něco na zub v místní restauraci.

Žluté lázně v Praze

Unikátní sportovní a relaxační areál Žlutých lázní se rozkládá přímo na břehu řeky Vltavy. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Bohaté zázemí zahrnuje mimo jiné nabídku vodních sportů, venkovní posilovnu, různá sportoviště, ale i možnost koupání, dětské brouzdaliště a hřiště.

Koupací biotop Radotín

Příjemné osvěžení v horkých dnech skýtá přírodní koupaliště v pražském Radotíně. Má pozvolný vstup do vody a nechybí zde neplavecká část vhodná pro menší děti. Koupání si mohou dopřát i lidé, kterým vadí chlór, vodu totiž neobsahuje chemikálie a čistí ji pouze vodní rostliny a mikroorganismy.

Pro příznivce pořádné dávky adrenalinu

Bobová dráha na Proseku

Je jedinou bobovou dráhou v Praze, navíc s celoročním provozem. Vychutnejte si s dětmi takřka 800 m dlouhou spanilou jízdu, během které překonáte převýšení 50 m a kdy můžete svištět doslova s větrem o závod. Maximální rychlost je totiž až 60 km za hodinu!

 

Strašidelný dům Prague Fear House

Trochu jiná forma adrenalinu čeká na děti a jejich doprovod v samotném centru hlavního města. Připravte se ale na to, že se budete bát a odnesete si odtud spoustu strašidelných až hororových zážitků

Lanové centrum Proud

Od dubna do října si můžete vyzkoušet lezení na nízkých i vysokých překážkách v lanovém centru v pražských Vysočanech. A pokud máte doma odvážlivce staršího 8 let, zkuste mu dopřát opravdový adrenalin v podobě 16 m vysoké houpačky Big Swing.

Hurricane Factory

Výjimečný zážitek je zaručen v jediném větrném tunelu v ČR, kde panuje rychlost větru až neuvěřitelných 270 km/hod. Létání si mohou užít děti již od 5 let. Samozřejmě vám zde zapůjčí veškeré potřebné vybavení a zkrotit zběsilý vítr pomůže instruktor.

Trap as Mamas: Únikové hry Praha

Během únikové hry se vám rozproudí adrenalin bez ohledu na věk. Vyzkoušejte si intuitivní a interaktivní hry vhodné pro všechny věkové kategorie. Podaří se vám získat zpět zlobří bažinu a uniknete včas ze spárů neproniknutelné džungle?

JumpPark Praha

Zaskákejte si s dětmi a dopřejte si pohyb, který bude bavit každého bez ohledu na věk. JumpPark je zábavní trampolínový park, který má v Praze rovnou 3 pobočky. Najdete je městských částech Letňany, Zličín a Jarov.

Zábavní centra a parky pro celou rodinu

Zábavní park Krtkův svět

Spoustu atrakcí pro děti různého věku najdete pod širým nebem v Horních Měcholupech. Vybírejte z úctyhodného množství prolézaček, skluzavek, houpaček, trampolín, kolotočů a dalších herních prvků. Za zmínku stojí i unikátní vzdělávací skleník.

Majaland Praha

Majaland je místo, kde se nikdo nudit rozhodně nebude. Jedná se totiž o vůbec největší krytý zábavní park v Čechách, děti se zde mohou těšit nejen na atrakce s motivy pohádkové včelky Máji, ale také na dlouhou horskou dráhu, obří skluzavku nebo balónkové jezero.

Fun Arena Praha (NERF arena)

Skvělá zábava, pořádný adrenalinový zážitek a radost z pohybu. To vše dohromady spojuje první NERF arena v ČR, kde hrají hlavní roli legendární plastové pistole NERF s molitanovými náboji. K doprovodným aktivitám patří například malování na obličej či modelování z balónků.

Hamleys Praha

Obrovské hračkářství, ale také dvě patra nadupaná spoustou zábavních atrakcí pro menší i starší děti, to vše najdete v pražské pobočce legendárního hračkářství Hamleys. Leží přímo v samotném centru hlavního města a otevřeno má každý den, tedy i o víkendu.

 

Tanzania park

Tanzania park je dětská herna rozkládající se na ploše 1 200 m2, kde je připraveno pro ty nejmenší, stejně jako starší děti více než 30 atrakcí včetně tobogánů, labyrintu, autíčkové dráhy a balónkového bazénu.

FunPark Žirafa

Patří mezi největší zábavní parky v ČR. Může se pochlubit rozlohou 8 000 m2, z čehož rovnou čtvrtinu plochy zabírá obří dětská prolézačka. Ale zbývá ještě spousta místa na další herní prvky včetně tobogánů, kolotočů a dětského vláčku. Zábavu pak můžete zakončit třeba v moderním 9D kině.

 

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Tipy na nejlepší zážitkové restaurace v Praze

Na něco dobrého k jídlu si sem tam zaskočí každý. Co kdybyste si však odnesli z restaurace nejen plný žaludek, ale i příjemný zážitek na celý život? Přesně na to se zaměřují zážitkové restaurace, které následují stále populárnější trend fine dining. Samo jídlo je zde považováno za umění a často má pak restaurace sama o sobě neopakovatelnou…

20.10.2021

Nejlepší tipy na zážitky a dárky pro páry

  Hledáte originální dárek pro svou drahou polovičku? Zapomeňte na obyčejné dárky a dejte šanci opravdovým zážitkům, na které budete vzpomínat celý život. Zážitků je celá řada. Pokud si tedy s jejich výběrem nevíte rady, inspirujte se níže našimi osvědčenými tipy na dárky pro dva, které obohatí společně strávené chvíle.   Masáže  Užijte si společně…

21.11.2021

Jak vybrat dovolenou na Maledivách: kompletní průvodce

Výlet na Maledivy není další obyčejnou plážovou dovolenou. Ten obrázek se vám totiž vryje do paměti. Je to nezapomenutelná kombinace jemného bílého písku, neuvěřitelně azurově modrého oceánu a svěží zeleně, která přitahuje oči. Čistá krása nádherné přírody kolem je návyková, pohltí vás a naladí na odpočinkovou vlnu. Tenhle ostrovní stát na jihu Asie tvoří v Indickém…

09.01.2022

Co znamená Camino cesta? Aneb co obnáší pouť do Santiaga de Compostela?

  Camino, plným názvem Camino de Santiago, je historická poutní cesta vedoucí k hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiago de Compostela ve Španělsku. V překladu znamená „Cesta svatého Jakuba“. Tato cesta je víc než jen fyzická pout‘, je to také duchovní a osobní cesta, která nabízí únik z každodenního života a příležitost k…

25.05.2023

Tipy, co podniknout o víkendu s rodinou nebo přáteli

Měli jste na víkend úžasné plány, které se na poslední chvíli zrušili a Vy stojíte opět na začátku vybírání a rozhodování? Samozřejmě, že byste mohli zůstat doma, pustit se do úklidu nebo posedět u televize. Česká republika je ale plná možností, které přímo vyzývají k výletu. Byla by škoda je nevyužít.  Pokud máte děti a…

16.09.2021

10 nejzajímavějších přírodních míst v ČR

Česká republika se může pochlubit celou řadou nádherných přírodních klenotů, které vynikají výjimečnou dechberoucí krásou. Pro naši vlast je typická úchvatná rozmanitost krajiny. Pokud toužíte spatřit jedinečné skalní útvary, opravdový pozůstatek pralesa, tajemná rašeliniště nebo takřka bezedné propasti, nemusíte cestovat za hranice. Všechny tyto přírodní skvosty se nachází i u nás! 1.    Pravčická brána (České…

11.08.2021

10 tipů na nejlepší lázeňské pobyty v ČR: Ideální relax pro dva

Věnujte dokonalý dárek vlastnímu zdraví. Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do některých z nejkrásnějších lázní u nás. Lázeňské procedury jsou blahodárným balzámem pro tělo i duši. Vybrali jsme pro vás 10 tipů na ty nejzajímavější lázeňské pobyty, které si můžete vychutnat ve dvou. Mnoho tipů a široký výběr lázeňských pobytů najdete také na Spa.cz….

05.02.2023

Nejkrásnější pláže světa

Po dlouhém období zimy přichází spolu s prvními letními teplotami i touha vystavit své tělo slunečním paprskům. Nejlákavěji působí představa oddat se hřejivému záření na krásném místě ideálně na mořském pobřeží. Nezáleží na tom, jestli to bude nekonečná záplava zlatého písku, odlehlá bílá zátoka se třpytivými tyrkysovými vodami nebo cokoli mezi tím.   Pro inspiraci…

08.12.2021

Tipy na výlety v okolí Nových Hradů

Máte rádi destinace, které nejsou přeplněné turisty? Místa, kde můžete prožít dovolenou v pohodě a klidu v přírodě? Přesně to vám nabídne Novohradsko. Nové Hrady jsou malebné jihočeské městečko, které leží uprostřed krásné a čisté přírody v podhůří Novohradských hor. Pokud do Nových Hradů zavítáte, naskytne se vám nespočet možností, kam se v okolí vypravit…

04.07.2022

8 tipů, kam zajít s dětmi, když v Praze prší

Venku je ošklivo a vy přemýšlíte, jak zabavíte vaše malé zvídavé ratolesti? Sepsali jsme pro vás tipy na zábavu, která se bude líbit celé rodině. Vyluštěte záhady v únikových hrách, obdivujte vlaky v Království železnic nebo si zaskákejte v Hop aréně v Čestlicích. Nápadů máme ale mnohem více, podívejte.   Království železnic V Království železnic…

03.05.2023

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář