Logo

10 tipů na originální dárky

Redakce
Redakce
25.06.2021

Chystáte se na narozeninovou oslavu svého bratra, svatbu nejlepších přátel, výročí svých prarodičů či na jinou speciální událost? Rádi byste přišli s opravdu speciálním dárkem, o kterém budou všichni přítomní ještě chvíli mluvit? Během roku máme příležitostí k obdarovávání svých blízkých mnoho. Může být těžkým oříškem vymyslet originální a nápaditý dárek. Je jasné, že nápad nám nespadne do klína lusknutím prstu. Vybrat něco nezapomenutelného je výsledek trpělivého hledání. Tento článek přináší tipy na dárky možná právě pro vás!

 

Při výběru vhodného dárku se soustředíme na to, aby dárek potěšil. Je důležité uvědomit si, co obdarovaného baví a co mu vykouzlí úsměv na tváři.

1.   PRO ROMANTICKÉ DUŠE

Má být překvapení hlavně romantické, ale už jste v minulosti vyčerpali snad všechny možnosti? Pokud už jste darovali hrnky s nápisem Miluji tě, spodní prádlo, přívěsky ve tvaru srdce či plyšové medvídky, chápeme, že si lámete hlavu. Naším tipem je darování hvězdy. Nejedná se o hmotnou věc, ale věřte, že romantiky potěší i netradiční dárek. Zvlášť pokud hvězdu pojmenujete po své lásce. Nebo jejím jménem přispějte na ochranu jejího oblíbeného zvířete.

2.   PRO RYBÁŘE

Vybrat dárek vášnivému rybáři není jednoduché, ale rozhodně ne nemožné. Rybaření je oblíbenou zábavou hlavně pro muže. Máte-li ve svém okolí nadšence do rybaření, který už si pořídil potřebné vybavení, doporučujeme přejít k dárkům s rybářskou tématikou. Co takhle vtipná trička pro rybáře?

3.   PRO KUCHAŘE

Pokud obdarovaný už od dětství vařil na pískovišti bábovičky a i dnes tráví čas nejraději v kuchyni s vařečkou v ruce a následně hostí své návštěvy jídlem, je to jasné! Úsměv na tváři vykouzlí dárek z této oblasti. Zkuste se podívat po originálních zástěrách, které by kuchaře či kuchařku potěšili.

4.   PRO VTIPÁLKY

Smysl pro humor, zábava a legrace. Ty nesmí chybět na žádné oslavě. Pokud máte ve svém okolí osobu, která se ráda směje, potěšte ji vtipnou pozorností. Výhodou je, že s největší pravděpodobností nešlápnete vedle. Jestliže jste s tímto člověkem prožili něco nezapomenutelného a vtipného, výbornou volbou by mohly být například mikiny s vlastním potiskem, na které můžete zvěčnit ty nejvtipnější hlášky dle svého výběru.

5. PRO CESTOVATELE

Chystáte se potěšit aktivního cestovatele? Nemusíte chodit pro nápady daleko. I když zrovna nemáte peníze na koupi zájezdu do zahraničí pro celou jeho rodinu, nezoufejte. Radost přeci udělají i maličkosti, například stírací mapa České republiky nebo celého světa. Na takové mapě si zkušení dobrodruzi postupně odhalují místa, která navštívili.

 

6. PRO KNIHOMOLY

Pokud dárek poputuje do rukou knihomola, volba bývá většinou jasná: kniha. Může se ale stát, že titul už má čtenář doma ve své knihovně nebo se netrefíte do vkusu. Zkuste přijít na jeho oslavu s netradičním dárkem, například s přenosným držákem do vany, kam si může během odpočinkové koupele odložit rozečtenou knihu.

7. PRO HOUBAŘE

Je Váš kamarád vášnivý houbař, který poctivě hlídá sezónu a tipy na ty nejlepší lesy si nechává pro sebe? Potěšte ho houbařským setem. Možná, že Vás za odměnu pozve na smaženici nebo vám prozradí, kam se na houby můžete vydat a budete se vracet s plným košíkem.

8. PRO ZAHRÁDKÁŘE

Tráví-li osoba, pro kterou dárek vybíráte hodně času na zahradě a každý rok se může pochlubit povedenou úrodou, doporučujeme vybírat v kategorii dárků pro zahrádkáře. Originální bude například pěstitelská sada cizokrajného ovoce, nebo grow box pro indoor pěstování.

9. PRO SPORTOVCE

Toto je velmi široká skupina. Ať už se ale jedná o aktivního sportovce nebo fanouška, určitě ho potěší dres v barvách jeho oblíbeného týmu s jeho vlastním jménem! Možná, že vás po takovém pozorném dárku vezme s sebou na stadion či hřiště.

10. PRO MILOVNÍKY AUT

Pokud je vaší cílovou skupinou někdo, kdo se ve městě otáčí za rychlými auty a nijak se netají tím, že auta miluje, je vhodné vybírat dárek v této kategorii. Cesty, kterými se při výběru můžete ubírat, jsou různé. Napadlo vás například pořídit nějakou samolepku na auto, která by potěšila obdarovaného?

 

Buďte originální

Jak jsme zmínili na začátku, vybrat originální dárek stojí velké úsilí. Neměli byste to ale vzdávat bez boje. Vždy je lepší přijít na oslavu s něčím originálním, než když se oslavenci sejde 10 stejných dárků. Myslete na to!

 

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Jak vybrat vhodný zážitek pro partnera/partnerku?

Vybrat dárek pro svou drahou polovičku může být někdy oříšek. Přestože se navzájem znáte, je těžké vybrat něco, co jste ještě nedělali. Víte, že nejlepšími dárky bývají zážitky? Vybírání dárku pro partnera či partnerku není jak vybírat dárek pro mámu, které můžeme koupit vysavač nebo vařečku a ona bude skákat radostí. U milované osoby se…

Redakce 10.07.2021

Je zážitek vhodný dárek? A pro jakou příležitost se nejvíce hodí?

Stáří – nutí nás zapomínat. Ale jsou věci, které zapomenout jen tak nejde. Až budete ve vyšším věku, nebudete si pamatovat, jaký náhrdelník, šaty, či kabelku jste dostali. Na materiální věci se vzpomíná těžko. Ale co si s jistotou vybavíte, jsou zážitky. Jak jste se cítili po seskoku padákem, jak vás bolely nohy, když jste…

Redakce 01.07.2021

Diskuze k článku

Odpovědet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář