Logo

10 tipů na originální dárky

25.06.2021

Chystáte se na narozeninovou oslavu svého bratra, svatbu nejlepších přátel, výročí svých prarodičů či na jinou speciální událost? Rádi byste přišli s opravdu speciálním dárkem, o kterém budou všichni přítomní ještě chvíli mluvit? Během roku máme příležitostí k obdarovávání svých blízkých mnoho. Může být těžkým oříškem vymyslet originální a nápaditý dárek. Je jasné, že nápad nám nespadne do klína lusknutím prstu. Vybrat něco nezapomenutelného je výsledek trpělivého hledání. Tento článek přináší tipy na dárky možná právě pro vás!

 

Při výběru vhodného dárku se soustředíme na to, aby dárek potěšil. Je důležité uvědomit si, co obdarovaného baví a co mu vykouzlí úsměv na tváři.

1.   PRO ROMANTICKÉ DUŠE

Má být překvapení hlavně romantické, ale už jste v minulosti vyčerpali snad všechny možnosti? Pokud už jste darovali hrnky s nápisem Miluji tě, spodní prádlo, přívěsky ve tvaru srdce či plyšové medvídky, chápeme, že si lámete hlavu. Naším tipem je darování hvězdy. Nejedná se o hmotnou věc, ale věřte, že romantiky potěší i netradiční dárek. Zvlášť pokud hvězdu pojmenujete po své lásce. Nebo jejím jménem přispějte na ochranu jejího oblíbeného zvířete.

2.   PRO RYBÁŘE

Vybrat dárek vášnivému rybáři není jednoduché, ale rozhodně ne nemožné. Rybaření je oblíbenou zábavou hlavně pro muže. Máte-li ve svém okolí nadšence do rybaření, který už si pořídil potřebné vybavení, doporučujeme přejít k dárkům s rybářskou tématikou. Co takhle vtipná trička pro rybáře? Podobně nápadité jsou i hrnky s rybářskou tématikou, přímo v terénu ocení rybář spíš plecháček, který se mu jen tak nerozbije.

3.   PRO KUCHAŘE

Pokud obdarovaný už od dětství vařil na pískovišti bábovičky a i dnes tráví čas nejraději v kuchyni s vařečkou v ruce a následně hostí své návštěvy jídlem, je to jasné! Úsměv na tváři vykouzlí dárek z této oblasti. Zkuste se podívat po originálních zástěrách, které by kuchaře či kuchařku potěšili nebo mu pořiďte tričko s nápisem „Nejlepší kuchař“.

4.   PRO VTIPÁLKY

Smysl pro humor, zábava a legrace. Ty nesmí chybět na žádné oslavě. Pokud máte ve svém okolí osobu, která se ráda směje, potěšte ji vtipnou pozorností. Výhodou je, že s největší pravděpodobností nešlápnete vedle. Jestliže jste s tímto člověkem prožili něco nezapomenutelného a vtipného, výbornou volbou by mohly být například mikiny s vlastním potiskem, na které můžete zvěčnit ty nejvtipnější hlášky dle svého výběru.

5. PRO CESTOVATELE

Chystáte se potěšit aktivního cestovatele? Nemusíte chodit pro nápady daleko. I když zrovna nemáte peníze na koupi zájezdu do zahraničí pro celou jeho rodinu, nezoufejte. Radost přeci udělají i maličkosti, například stírací mapa České republiky nebo celého světa. Na takové mapě si zkušení dobrodruzi postupně odhalují místa, která navštívili. Popřípadě, pokud máte milovníka tůr, zkuste mu vybrat trekové hole. Pokud si nejste jisti v kramflecích, podívejte se například i na tento test trekingových holí.

 

 

6. PRO KNIHOMOLY

Pokud dárek poputuje do rukou knihomola, volba bývá většinou jasná: kniha. Může se ale stát, že titul už má čtenář doma ve své knihovně nebo se netrefíte do vkusu. Zkuste přijít na jeho oslavu s netradičním dárkem, například s přenosným držákem do vany, kam si může během odpočinkové koupele odložit rozečtenou knihu. Pokud chcete potěšit i nočního čtenáře, zvažte čtečku. Našli jsem pro vás opět jejich srovnání, tentokrát na webu Smartmag.cz.

7. PRO HOUBAŘE

Je Váš kamarád vášnivý houbař, který poctivě hlídá sezónu a tipy na ty nejlepší lesy si nechává pro sebe? Potěšte ho houbařským setem. Možná, že Vás za odměnu pozve na smaženici nebo vám prozradí, kam se na houby můžete vydat a budete se vracet s plným košíkem.

8. PRO ZAHRÁDKÁŘE

Tráví-li osoba, pro kterou dárek vybíráte hodně času na zahradě a každý rok se může pochlubit povedenou úrodou, doporučujeme vybírat v kategorii dárků pro zahrádkáře. Originální bude například pěstitelská sada cizokrajného ovoce, nebo grow box pro indoor pěstování.

9. PRO SPORTOVCE

Toto je velmi široká skupina. Ať už se ale jedná o aktivního sportovce nebo fanouška, určitě ho potěší dres v barvách jeho oblíbeného týmu s jeho vlastním jménem! Možná, že vás po takovém pozorném dárku vezme s sebou na stadion či hřiště. A každého milovníka fitness zase určitě potěší například kvalitní protein.

10. PRO MILOVNÍKY AUT

Pokud je vaší cílovou skupinou někdo, kdo se ve městě otáčí za rychlými auty a nijak se netají tím, že auta miluje, je vhodné vybírat dárek v této kategorii. Cesty, kterými se při výběru můžete ubírat, jsou různé. Napadlo vás například pořídit nějakou samolepku na auto, která by potěšila obdarovaného? Nebo, pokud chcete udělat opravdu originální radost, kupte třeba tyto řidičské rukavice.

 

Buďte originální

Jak jsme zmínili na začátku, vybrat originální dárek stojí velké úsilí. Neměli byste to ale vzdávat bez boje. Vždy je lepší přijít na oslavu s něčím originálním, než když se oslavenci sejde 10 stejných dárků. Myslete na to!

 

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Jak vybrat dovolenou na Maledivách: kompletní průvodce

Výlet na Maledivy není další obyčejnou plážovou dovolenou. Ten obrázek se vám totiž vryje do paměti. Je to nezapomenutelná kombinace jemného bílého písku, neuvěřitelně azurově modrého oceánu a svěží zeleně, která přitahuje oči. Čistá krása nádherné přírody kolem je návyková, pohltí vás a naladí na odpočinkovou vlnu. Tenhle ostrovní stát na jihu Asie tvoří v Indickém…

09.01.2022

Je zážitek vhodný dárek? A pro jakou příležitost se nejvíce hodí?

Stáří – nutí nás zapomínat. Ale jsou věci, které zapomenout jen tak nejde. Až budete ve vyšším věku, nebudete si pamatovat, jaký náhrdelník, šaty, či kabelku jste dostali. Na materiální věci se vzpomíná těžko. Ale co si s jistotou vybavíte, jsou zážitky. Jak jste se cítili po seskoku padákem, jak vás bolely nohy, když jste…

01.07.2021

Nejlepší tipy na zážitky a dárky pro páry

  Hledáte originální dárek pro svou drahou polovičku? Zapomeňte na obyčejné dárky a dejte šanci opravdovým zážitkům, na které budete vzpomínat celý život. Zážitků je celá řada. Pokud si tedy s jejich výběrem nevíte rady, inspirujte se níže našimi osvědčenými tipy na dárky pro dva, které obohatí společně strávené chvíle.   Masáže  Užijte si společně…

21.11.2021

Tipy na nejlepší zážitkové restaurace v Praze

Na něco dobrého k jídlu si sem tam zaskočí každý. Co kdybyste si však odnesli z restaurace nejen plný žaludek, ale i příjemný zážitek na celý život? Přesně na to se zaměřují zážitkové restaurace, které následují stále populárnější trend fine dining. Samo jídlo je zde považováno za umění a často má pak restaurace sama o sobě neopakovatelnou…

20.10.2021

Jak vybrat vhodný zážitek pro partnera/partnerku?

Vybrat dárek pro svou drahou polovičku může být někdy oříšek. Přestože se navzájem znáte, je těžké vybrat něco, co jste ještě nedělali. Víte, že nejlepšími dárky bývají zážitky? Vybírání dárku pro partnera či partnerku není jak vybírat dárek pro mámu, které můžeme koupit vysavač nebo vařečku a ona bude skákat radostí. U milované osoby se…

10.07.2021

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář