Logo

Tipy na nejlepší zážitkové restaurace v Praze

20.10.2021

Dinner in the sky

Na něco dobrého k jídlu si sem tam zaskočí každý. Co kdybyste si však odnesli z restaurace nejen plný žaludek, ale i příjemný zážitek na celý život? Přesně na to se zaměřují zážitkové restaurace, které následují stále populárnější trend fine dining. Samo jídlo je zde považováno za umění a často má pak restaurace sama o sobě neopakovatelnou atmosféru. Rádi byste si tato vyrazili? Tak se podívejte na naše tipy na nejlepší zážitkové restaurace v Praze.

Netradiční souhra chutí v Levitate

K nejlépe hodnoceným zážitkovým restauracím v Praze patří bezesporu restaurace Levitate, kterou naleznete na Štěpánské ulici v Praze 1. Zdejší kuchyně vyniká unikátním konceptem, kdy dokonale kombinuje prvky asijské a severské kuchyně. A řídí se heslem, proč nezkoušet stále něco nového, když moderní gastronomie nabízí tolik možností. Navíc se drží myšlenky, že je nutné použít opravdu vše, a tak nedochází k plýtvání s jídlem, ani k produkci odpadu.

Na výběr máte z 6, 9 nebo 12 chodů v degustačním menu, které můžete kombinovat s koktejly, netradičními džusy a samozřejmě i vínem. Menu se obměňuje dle sezónních surovin a dokáže vás tak pokaždé překvapit. Kromě toho vás jistě potěší, že k filozofii restaurace patří i myšlenka, že kvalitní moderní gastronomie by měla být dostupná všem, takže drží ceny na přijatelné výši.

Při návštěvě restaurace Levitate si však kromě výborných pokrmů můžete užít i velmi příjemné prostředí, které koresponduje se severským minimalismem a návratem k přírodě. 

Restaurace Levitate

 

Vychutnejte si jídlo i luxusní výhled v Oblaca

Žižkovská věž patří bezesporu k dominantám našeho hlavního města a výhled z ní je opravdu dokonalý. Luxusní pokrmy, které potěší vaše chuťové buňky si budete vychutnávat ve výšce 66 metrů nad zemí. Restaurace Oblaca se pyšní opakovaně získaným prestižním oceněním Český lev, které se uděluje českým restauracím, které se vymykají výbornou gastronomií a prvotřídním servisem zákazníkům. Restaurace Oblaca se tak řadí mezi 20 nejlepších restauracích v České republice.

Kromě á la carte menu je zde vždy nabízeno i menu speciální, které čerpá ze sezónních surovin, které jsou dodávány těmi nejkvalitnějšími dodavateli, protože podle filozofie restaurace se ty nejlepší pokrmy dají uvařit pouze z kvalitních potravin.

Všechna nabízená menu je možné si nechat profesionálně spárovat s vhodnými prémiovými víny a vy si tak můžete odnést mimořádný gastronomický zážitek se vším všudy.

Kromě unikátnosti, že se restaurace nachází tak vysoko vyniká interiér jednoduchými módními prvky, které podtrhují punc luxusu tohoto místa.  

Restaurace Oblaca

 

Moderní gastronomie s výhledem a čerstvým vzduchem na Terase U Zlaté studně

Ve výšce ještě chvíli zůstaneme, tentokrát k ní však přidáme ještě čerstvý vzduch. Pokud hledáte romantické místo, které vám kromě neuvěřitelného gastronomického zážitku přinese i krásný výhled, ale hlavně i čerstvý vzduch. V zimních měsících pak můžete využít možnost vyhřívání terasy nebo velmi útulný interiér. Přesně taková je Terasa U Zlaté studně, kterou naleznete na Malé Straně v ulici U Zlaté studně.

Mimo á la carte menu, které je přehlídkou luxusních pokrmů, si můžete vybrat i z vytříbených degustačních menu, které jsou dokonce sestavovány i pro jednotlivé příležitosti. V základním balíčku jsou jednotlivé pokrmy doplněny minerální vodou a kávou, ale můžete si je samozřejmě nechat napárovat se super prémiovými víny z celého světa.

Interiér restaurace je členitý a díky tomu se skvěle hodí k pořádání oslav, svateb, ale i exkluzivních firemních večírků.

Luxus tohoto místa se pak odráží i ve výši cen jednotlivých pokrmů a nápojů a jeho návštěva se tak hodí především při mimořádných událostech.

Restaurace Terasa U Zlaté studně

 

Velmi zdravé a chutné šnečí speciality najdete v Dolních Chabrech

Jestliže jste fanoušky netradičních pokrmů pak byste měli jistě vyzkoušet šnečí speciality podávané v restauraci u šnečí farmy v Dolních Chabrech. Podávané pokrmy pak čerpají z celého světa, kde se šnečí speciality podávají v luxusních podnicích. Mnohé z podávaných pokrmů pak mají tradici v české prvorepublikové kuchyni.

Kromě unikátních podávaných pokrmů vyniká restaurace v tom, že veškeré šnečí maso pochází z jejich vlastní farmy a mohou tak zaručit jeho maximální kvalitu. O kvalitě jejich produktů pak svědčí i skutečnost, že jsou největším dodavatelem šnečího masa v České republice.

Co se týče prostředí místní restaurace má své vlastní kouzlo a prostornou terasu, která navozuje pohodovou až lidovou atmosféru.

Šnečí speciality v Dolních Chabrech

 

I v jeskyních se vaří stylově, přesvědčte se v Triton restaurantu

Málokoho by napadlo, že i na Václavském náměstí můžete najít krasové jeskyně, a přesně v takové se nachází i jedna z prestižních českých restaurací Triton restaurant. Aby byly prostory této jeskyně vhodné pro provozování restaurace byly samozřejmě upraveny, a to v secesním stylu. Právě v období první republiky se totiž začala psát historie této významné gastronomické atrakce.

Charakteristické pro toto místo je tým opravdu zkušených kuchařů, který je vždy veden ostříleným a stále kreativním šéfkuchařem. V současné době zde menu sestavuje a vylaďuje do posledního detailu Tomáš Horák, který v průběhu kariéry posbíral řadu ocenění a patří ke špičce v oboru.

Pokrmy, které pro vás Tomáš Horák nachystá mají vždy své srdce a příběh. Kvalitní suroviny jsou samozřejmě základem, ale právě unikátní nápady dělají z obědu či večeře v této restauraci dokonalý gastronomický zážitek. 

Triton restaurant

 

Pekelně dobrá kuchyně schovaná pod klášterem, to je restaurace Peklo

V podzemí ještě chvilku zůstaneme, jen se přesuneme ke Strahovskému klášteru, který je velmi oblíbenou turistickou atrakcí. V posledních letech za to vděčí i větší koncentraci opravdu kvalitních restaurací. Mezi ně patří i restaurace Peklo, která se tak jako ostatní konkurenti musela poprat s nepříznivými podmínkami v posledních dvou letech. Většinu její klientely totiž vždy tvořili turisté.

Kromě unikátního prostředí v podzemních prostorech Strahovského kláštera, pro něž jsou charakteristické vysoké klenuté stropy a skvělé gastronomie, potěší restaurace Peklo i pivaře. Můžete zde totiž ochutnat i řadu speciálů, kterou si můžete objednat i v pořádném tupláku.

Restaurace Peklo

 

Klášterní pivovar Strahov

Jen o kousek dál najdete bohužel často opomíjenou restauraci Klášterní pivovar Strahov. Nenechte se odradit, když z rozlehlé zahrádky uslyšíte především zahraniční hosty. I přes svou pozici poblíž centra turistického dění nabízí skvělé gastronomické zážitky za výborné ceny. Věřte, že návštěva tohoto podniku je zejména pro milovníky piva, protože na výčepu najdete až 25 řemeslných piv a nechybí ani pivní zmrzlina, ale neměl by si ji nechat ujít žádný milovník tradiční české kuchyně.

Všechny podávané pokrmy vychází ze středočeských a jihočeských tradic, takže nechybí ani oblíbené kapří hranolky nebo konfitované vepřové koleno. 

Kromě prostorné zahrádky nabízí tato restaurace i architektonicky unikátní vnitřní prostory, které odpovídají původní architektuře a jsou velmi prostorné. I přes velkou kapacitu však doporučujeme si zejména na víkendové večery předem udělat rezervaci.

Klášterní pivovar Strahov

 

Dinner in the Sky

Ačkoli to není tradiční restaurace, musíme se zmínit i o Dinner in the Sky, které se těší tak vysoké oblíbenosti, že je téměř na rok předem obsazen. Tento netradiční gastronomický zážitek spočívá v tom, že si zvolený pokrm a nápoj vychutnáváte vysoko nad zemí s větrem ve vlasech. Přesněji budete jeřábem vyzdviženi do výšky 50 metrů nad zemí a zde vám budou kuchaři servírovat unikátní pokrmy. 

Tento gastronomický zážitek je provozován ve 40 zemích světa a je naprosto bezpečný, ale je spíše pro trochu dobrodružnější povahy.

Podávané pokrmy jsou vždy dány aktuálním Nebeským menu a jejich sestava je neměnná případně si můžete předem rezervovat vegetariánské pokrmy. Jestliže k odvážlivcům, kteří si delikátní gastronomii rádi užijí i 50 metrů nad hladinou Vltavy tak nepromeškejte rezervace na rok 2022.

Dinner in the sky

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

30 tipů, kam vyrazit s dětmi v Praze

  Zabavit děti může být pořádný oříšek. Pokud vám dochází nápady, kam s dětmi v Praze vyrazit, inspirujte se našimi tipy. Nalezte mezi nimi atrakce pro všechny věkové kategorie a roční období. A na své si přijdou nejenom děti, skvělou zábavu si užijí i dospělí. Do hlavního města za zvířátky Zoo Praha Pražská zoologická zahrada patří…

30.01.2024

10 tipů na nejlepší lázeňské pobyty v ČR: Ideální relax pro dva

Věnujte dokonalý dárek vlastnímu zdraví. Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do některých z nejkrásnějších lázní u nás. Lázeňské procedury jsou blahodárným balzámem pro tělo i duši. Vybrali jsme pro vás 10 tipů na ty nejzajímavější lázeňské pobyty, které si můžete vychutnat ve dvou. Mnoho tipů a široký výběr lázeňských pobytů najdete také na Spa.cz….

05.02.2023

Tipy, co podniknout o víkendu s rodinou nebo přáteli

Měli jste na víkend úžasné plány, které se na poslední chvíli zrušili a Vy stojíte opět na začátku vybírání a rozhodování? Samozřejmě, že byste mohli zůstat doma, pustit se do úklidu nebo posedět u televize. Česká republika je ale plná možností, které přímo vyzývají k výletu. Byla by škoda je nevyužít.  Pokud máte děti a…

16.09.2021

Co znamená Camino cesta? Aneb co obnáší pouť do Santiaga de Compostela?

  Camino, plným názvem Camino de Santiago, je historická poutní cesta vedoucí k hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiago de Compostela ve Španělsku. V překladu znamená „Cesta svatého Jakuba“. Tato cesta je víc než jen fyzická pout‘, je to také duchovní a osobní cesta, která nabízí únik z každodenního života a příležitost k…

25.05.2023

8 tipů, kam zajít s dětmi, když v Praze prší

Venku je ošklivo a vy přemýšlíte, jak zabavíte vaše malé zvídavé ratolesti? Sepsali jsme pro vás tipy na zábavu, která se bude líbit celé rodině. Vyluštěte záhady v únikových hrách, obdivujte vlaky v Království železnic nebo si zaskákejte v Hop aréně v Čestlicích. Nápadů máme ale mnohem více, podívejte.   Království železnic V Království železnic…

03.05.2023

Nejlepší tipy na zážitky a dárky pro páry

  Hledáte originální dárek pro svou drahou polovičku? Zapomeňte na obyčejné dárky a dejte šanci opravdovým zážitkům, na které budete vzpomínat celý život. Zážitků je celá řada. Pokud si tedy s jejich výběrem nevíte rady, inspirujte se níže našimi osvědčenými tipy na dárky pro dva, které obohatí společně strávené chvíle.   Masáže  Užijte si společně…

21.11.2021

Tipy na výlety v okolí Nových Hradů

Máte rádi destinace, které nejsou přeplněné turisty? Místa, kde můžete prožít dovolenou v pohodě a klidu v přírodě? Přesně to vám nabídne Novohradsko. Nové Hrady jsou malebné jihočeské městečko, které leží uprostřed krásné a čisté přírody v podhůří Novohradských hor. Pokud do Nových Hradů zavítáte, naskytne se vám nespočet možností, kam se v okolí vypravit…

04.07.2022

Jak vybrat dovolenou na Maledivách: kompletní průvodce

Výlet na Maledivy není další obyčejnou plážovou dovolenou. Ten obrázek se vám totiž vryje do paměti. Je to nezapomenutelná kombinace jemného bílého písku, neuvěřitelně azurově modrého oceánu a svěží zeleně, která přitahuje oči. Čistá krása nádherné přírody kolem je návyková, pohltí vás a naladí na odpočinkovou vlnu. Tenhle ostrovní stát na jihu Asie tvoří v Indickém…

09.01.2022

10 nejzajímavějších přírodních míst v ČR

Česká republika se může pochlubit celou řadou nádherných přírodních klenotů, které vynikají výjimečnou dechberoucí krásou. Pro naši vlast je typická úchvatná rozmanitost krajiny. Pokud toužíte spatřit jedinečné skalní útvary, opravdový pozůstatek pralesa, tajemná rašeliniště nebo takřka bezedné propasti, nemusíte cestovat za hranice. Všechny tyto přírodní skvosty se nachází i u nás! 1.    Pravčická brána (České…

11.08.2021

Nejkrásnější pláže světa

Po dlouhém období zimy přichází spolu s prvními letními teplotami i touha vystavit své tělo slunečním paprskům. Nejlákavěji působí představa oddat se hřejivému záření na krásném místě ideálně na mořském pobřeží. Nezáleží na tom, jestli to bude nekonečná záplava zlatého písku, odlehlá bílá zátoka se třpytivými tyrkysovými vodami nebo cokoli mezi tím.   Pro inspiraci…

08.12.2021

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář