Logo

Nejkrásnější pláže světa

08.12.2021
Pláž Phra Nang, Thajsko

Po dlouhém období zimy přichází spolu s prvními letními teplotami i touha vystavit své tělo slunečním paprskům. Nejlákavěji působí představa oddat se hřejivému záření na krásném místě ideálně na mořském pobřeží. Nezáleží na tom, jestli to bude nekonečná záplava zlatého písku, odlehlá bílá zátoka se třpytivými tyrkysovými vodami nebo cokoli mezi tím.

 

Pro inspiraci vám představíme 14 nejkrásnějších pláží světa:

 

 

Hidden Beach: Marietas Islands, Mexiko

Tato pláž na mexických ostrovech Marietas je skutečně skrytým klenotem. Pláž je přístupná pouze lodí z Puerto Vallarta a Punta Mita. Místo ohromuje návštěvníky svým měkkým pískem, křišťálově čistou vodou a jedinečným umístěním. Po příjezdu musí návštěvníci pláže plavat nebo kajakovat dlouhým vodním tunelem, aby se dostali na odlehlou pláž. Pláž se nachází v odkryté jeskyni, která se údajně používala k vojenským účelům během první světové války. Díky jedinečnému uspořádání je pláž neuvěřitelně fotogenická, slouží také jako útočiště pro všechny druhy divoké zvěře. Při šnorchlování v průzračné vodě lze pozorovat delfíny, želvy a keporkaky.

 

Hidden Beach - Mexiko

 

 

Pláž Navagio, Řecko

Navagio beach je malá odlehlá zátoka na severozápadním pobřeží ostrova Zakynthos. Tato pláž je všeobecně považována za nejpozoruhodnější pláž v Řecku a je jednou z nejfotografovanějších pláží vůbec. Skrytá pláž je obklopena strmými útesy a tyrkysovými vodami Jónského moře. Sněhobílý písek pokrývající Navagio beach a blankytně modrá voda s ikonickým vrakem staré lodi vám vyrazí dech. Tato pláž je sice přístupná pouze lodí, ale určitě stojí za návštěvu.

 

Pláž Anse Source d’Argent, Seychely

Anse Source d’Argent. Ačkoliv je jednou z nejpopulárnějších seychelských pláží, přesto je natolik osamocená, že vám při pohledu na ni vytane myšlenka opravdového ráje na Zemi. Tato pláž vyniká dokonalým bílým pískem lemovaným kymácejícími se palmami a neobvyklými žulovými balvany, které dramaticky padají do křišťálově čistého nazelenalého moře. Pláž se nachází na malebném ostrově La Digue, kde se život odvíjí v ospale pomalém rytmu, takže se stalo ideálním místem pro relaxaci a oddech od každodenního stresu moderního životního stylu.

 

Le Morne, Mauritius

Jděte na téměř jakékoli pobřeží ostrova Mauricius a s velkou jistotou najdete pláž chráněnou útesy s klidnou čistou vodou, která je ideální ke koupání, jízdě na kajaku či šnorchlování. Le Morne je zvláště pozoruhodná svými dvěma a půl kilometry měkkého písku zhusta lemovanými palmami a borovicemi. Chráněné laguny se táhnou až k obzoru a jsou vhodné zejména ke kitesurfingu. Pro dramatický efekt se  v pozadí rýsuje hora Le Morne.

Le Morne, Mauritius

 

 

Pláž Whitehaven, Austrálie

Nesčetné odstíny modré a tyrkysové vody a nejčistší bílé křemičité písky činí z australského Whitehaven jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Tento klenot mezi plážemi se táhne přes 7 km podél ostrova Whitsunday. Na jeho nejsevernějším cípu leží velkolepá hora Inlet, která umocňuje nádheru jasně blankytných vod a vířících písků.

 

Pláž Phra Nang, Thajsko

Phra Nang beach se nachází na thajském poloostrově Railay. Pláž je chráněná stoupajícími vápencovými útesy a vybízí ke koupání v mělkých smaragdových vodách Andamanského moře. Tato oblast je obzvláště známá mezi horolezci, kteří sem hojně přicházejí, aby si prohlédli nádhernou scenérii této pláže nebo skočili ze zastrašujících útesů přímo do moře. Pláž je dostupná pouze dlouhým člunem z letoviska Ao Nang.

 

Trunk Bay, Panenské ostrovy, USA

Pláž Trunk je součástí národního parku na ostrově St. John na Amerických Panenských ostrovech. Společnost National Geographic Society ji opakovaně vyhlásila jednou z nejkrásnějších pláží na světě, a proto přitahuje hordy turistů na výletních lodích. Je zde i nejznámější podvodní stezka pro šnorchlování kolem korálového útesu.

 

Ses Illetes, Formentera, Španělsko

Pravděpodobně jedna z nejkrásnějších pláží ve Středozemním moři, španělská Playa de Ses Illetes se rozpíná na malebném baleárském ostrově Formentera. Toto místo splňuje všechny  správné ingredience pro ideální rodinný odpočinek na pláži: průsvitné modré vody, karibský bílý písek a uvolněná, bohémská atmosféra, která se vám snadno dostane pod kůži.

 

Camps Bay Beach, Kapské Město, JAR

Skutečně krásné pláže bývají obvykle vzdálenými ostrovními destinacemi daleko od městských ruchů. Velkou výjimkou je Camps Bay přímo v živém Kapském Městě. Pláž je podpořena ikonickou Stolovou horou a nabízí obrovskou rozlohu jemného písku a nádhernou modrou vodu. V mateřském městě je možné se zabavit mnoha aktivitami od surfování přes zkoumání dlážděných ulic a barevných fasád ve čtvrti Bo-Kaap nebo jízda lanovkou na vrchol slavné Stolové hory (občas též nazývaná jako Tabulová hora).

 

Copacabana, Rio de Janeiro, Brazílie

Snad nejslavnější pláž na světě, nádherná pláž Copacabana má téměř všechno, co od perfektní pláže očekáváte: pět kilometrů nádherného zlatého písku, atmosféra připomínající neustávající party, oslňující panorama rozeklaných hor i modernistickou architekturu. Pláž funguje zejména o víkendech jako sociální centrum města, kde se místní lidé opalují, promenádují a hrají volejbal a prodejci prodávají vše od nanuků a krevetových špejlí až po vychlazené pivo.

 

Pláž Santa Monica, Boa Vista, Kapverdy

Africká poušť Sahara a nedotčené pláže dělají z Boa Vista nezbytnou návštěvu milovníků pláže s dobrodružnou sérií. Praia de Santa Monica se klidně valí podél téměř 23 kilometrů od jihozápadního pobřeží ostrova. Váš zrak okouzlí úžasná scéna vlnících se dun, skalnatých útesů a divokého oceánu hrající od temně modré až po zelenou barvou. I když je zde často proud příliš silný na koupání, pláž je jako stvořená pro dlouhé, okouzlující procházky a pozorování velryb.

 

Pláž Papakolea, Big Island, Hawaii, USA

Připravte se na to, že vás ohromí jemné písky netradičního zbarvení, které pokrývají tuto část ostrova Big Island. Pláž Papakolea, jedna ze čtyř známých pláží se zeleným pískem, je opravdovou pastvou pro oči. Chcete-li se dostat na pláž, která leží jižně od sopky Mauna Loa v zátoce Mahana, budete muset vyrazit téměř 5 kilometrů dolů od parkoviště. Trek může být náročný, ale jedinečné prostředí, které vás čeká po námáhavém sestupu, stojí za námahu. Objevíte svěží zeleně zbarvený písek vyrobený z olivínu (který se uloži během erupcí sopky Mauna Loa), a také působivé šedé útesy a čistě modrou vodu. Po několika hodinách lenošení – plavání se nedoporučuje kvůli silnému proudu – se můžete vydat prozkoumat  nedaleké atrakce jako pláž Punalu’u a jeskyně Kula Kai.

 

Pláž Marinha, Lagoa, Portugalsko

Vaše čelist okamžitě poklesne úžasem, jakmile dorazíte na toto místo. Nachází se v regionu Algarve v jižním Portugalsku. Marinha Beach se může pochlubit těžko dostupným místem vedle vápencových útesů. Dostat se na pláž vyžaduje projít dlouhým schodištěm sestupujícím dolů na břeh. Ačkoli to znamená, že pláž Marinha není vhodná pro cestující s omezeními mobility, její vzdálená poloha pomáhá předcházet přeplnění, což znamená, že můžete pořizovat spoustu nerušených fotografií. Pokud tuto pláž navštívíte během odlivu, můžete se také vydat na další blízké pláže, mořské jeskyně a obří skálu „M“.

 

Anakena, Velikonoční ostrovy

Pokud toužíte po skutečně jedinečném prostředí při slunění a plavání, pak navštivte Anakenu na odlehlém Velikonočním ostrově. Na hlavní pláži ostrova najdete bílý korálový písek, kymácející se palmy a osm rozbitých a neporušených soch Moai. Archeologické poklady sedí na dvou ahu (kamenných oltářích), které jsou obráceny k Tichému oceánu. Nejdříve nechte svou pozornost unášet v myšlenkách tajemný původ soch, pak se vydejte dolů na pláž a odpočiňte si na krásném písku a v klidné tyrkysové vodě. Za návštěvu a průzkum stojí i další části národního parku Rapa Nui, který zaujímá zhruba 40% ostrova.

 

Anakena - Velikonoční ostrovy

 

The Baths, Virgin Gorda, Britské Panenské ostrovy

Pokud toužíte po úžasných výhledech kamkoliv otočíte hlavu, pak se vydejte do “lázní“ na Britských Panenských ostrovech. The Baths (česky lázně), se nachází na Virgin Gorda. Tento úsek pobřeží je považován za jednu nejkrásnějších pláží z bílého písku na světě. Nad pláží se tyčí žulové balvany, které chrání přírodně vytvořené mořské bazény a jeskyně. Toto místo můžete prozkoumat i pěšky. Schody a lanová zábradlí vás zavedou do Ďáblovy zátoky, což je skvělé místo pro plavání, šnorchlování a opalování. Další možností, jak si toto místo dokonale užít je lezení po mohutných balvanech a následným ochlazováním v jedné z mnoha jeskyní, kterou jsou přímo na pláži.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Co znamená Camino cesta? Aneb co obnáší pouť do Santiaga de Compostela?

  Camino, plným názvem Camino de Santiago, je historická poutní cesta vedoucí k hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiago de Compostela ve Španělsku. V překladu znamená „Cesta svatého Jakuba“. Tato cesta je víc než jen fyzická pout‘, je to také duchovní a osobní cesta, která nabízí únik z každodenního života a příležitost k…

25.05.2023

Tipy, co podniknout o víkendu s rodinou nebo přáteli

Měli jste na víkend úžasné plány, které se na poslední chvíli zrušili a Vy stojíte opět na začátku vybírání a rozhodování? Samozřejmě, že byste mohli zůstat doma, pustit se do úklidu nebo posedět u televize. Česká republika je ale plná možností, které přímo vyzývají k výletu. Byla by škoda je nevyužít.  Pokud máte děti a…

16.09.2021

Nejlepší tipy na zážitky a dárky pro páry

  Hledáte originální dárek pro svou drahou polovičku? Zapomeňte na obyčejné dárky a dejte šanci opravdovým zážitkům, na které budete vzpomínat celý život. Zážitků je celá řada. Pokud si tedy s jejich výběrem nevíte rady, inspirujte se níže našimi osvědčenými tipy na dárky pro dva, které obohatí společně strávené chvíle.   Masáže  Užijte si společně…

21.11.2021

30 tipů, kam vyrazit s dětmi v Praze

  Zabavit děti může být pořádný oříšek. Pokud vám dochází nápady, kam s dětmi v Praze vyrazit, inspirujte se našimi tipy. Nalezte mezi nimi atrakce pro všechny věkové kategorie a roční období. A na své si přijdou nejenom děti, skvělou zábavu si užijí i dospělí. Do hlavního města za zvířátky Zoo Praha Pražská zoologická zahrada patří…

30.01.2024

10 nejzajímavějších přírodních míst v ČR

Česká republika se může pochlubit celou řadou nádherných přírodních klenotů, které vynikají výjimečnou dechberoucí krásou. Pro naši vlast je typická úchvatná rozmanitost krajiny. Pokud toužíte spatřit jedinečné skalní útvary, opravdový pozůstatek pralesa, tajemná rašeliniště nebo takřka bezedné propasti, nemusíte cestovat za hranice. Všechny tyto přírodní skvosty se nachází i u nás! 1.    Pravčická brána (České…

11.08.2021

Jak vybrat dovolenou na Maledivách: kompletní průvodce

Výlet na Maledivy není další obyčejnou plážovou dovolenou. Ten obrázek se vám totiž vryje do paměti. Je to nezapomenutelná kombinace jemného bílého písku, neuvěřitelně azurově modrého oceánu a svěží zeleně, která přitahuje oči. Čistá krása nádherné přírody kolem je návyková, pohltí vás a naladí na odpočinkovou vlnu. Tenhle ostrovní stát na jihu Asie tvoří v Indickém…

09.01.2022

Tipy na nejlepší zážitkové restaurace v Praze

Na něco dobrého k jídlu si sem tam zaskočí každý. Co kdybyste si však odnesli z restaurace nejen plný žaludek, ale i příjemný zážitek na celý život? Přesně na to se zaměřují zážitkové restaurace, které následují stále populárnější trend fine dining. Samo jídlo je zde považováno za umění a často má pak restaurace sama o sobě neopakovatelnou…

20.10.2021

8 tipů, kam zajít s dětmi, když v Praze prší

Venku je ošklivo a vy přemýšlíte, jak zabavíte vaše malé zvídavé ratolesti? Sepsali jsme pro vás tipy na zábavu, která se bude líbit celé rodině. Vyluštěte záhady v únikových hrách, obdivujte vlaky v Království železnic nebo si zaskákejte v Hop aréně v Čestlicích. Nápadů máme ale mnohem více, podívejte.   Království železnic V Království železnic…

03.05.2023

10 tipů na nejlepší lázeňské pobyty v ČR: Ideální relax pro dva

Věnujte dokonalý dárek vlastnímu zdraví. Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do některých z nejkrásnějších lázní u nás. Lázeňské procedury jsou blahodárným balzámem pro tělo i duši. Vybrali jsme pro vás 10 tipů na ty nejzajímavější lázeňské pobyty, které si můžete vychutnat ve dvou. Mnoho tipů a široký výběr lázeňských pobytů najdete také na Spa.cz….

05.02.2023

Tipy na výlety v okolí Nových Hradů

Máte rádi destinace, které nejsou přeplněné turisty? Místa, kde můžete prožít dovolenou v pohodě a klidu v přírodě? Přesně to vám nabídne Novohradsko. Nové Hrady jsou malebné jihočeské městečko, které leží uprostřed krásné a čisté přírody v podhůří Novohradských hor. Pokud do Nových Hradů zavítáte, naskytne se vám nespočet možností, kam se v okolí vypravit…

04.07.2022

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář