Logo

Tipy, co podniknout o víkendu s rodinou nebo přáteli

16.09.2021

Super zážitky

Měli jste na víkend úžasné plány, které se na poslední chvíli zrušili a Vy stojíte opět na začátku vybírání a rozhodování? Samozřejmě, že byste mohli zůstat doma, pustit se do úklidu nebo posedět u televize. Česká republika je ale plná možností, které přímo vyzývají k výletu. Byla by škoda je nevyužít. 

Pokud máte děti a slíbili jste jim víkendový program, neměli byste ho zrušit bez náhrady. Jestliže se snažíte vést své děti k zodpovědnosti v životě, je důležité dodržovat i své sliby. Určitě Vám tak přijdou vhod tipy, co podniknout o víkendu s rodinou, nebo s partou přátel. 

 

NAVŠTIVTE PŘÍRODU V OKOLÍ SVÉHO DOMOVA

Možná, že už jste navštívili hodně rozhleden, hradů, zámků a přírodních zajímavostí, o kterých ví každý. Občas se ale vyplácí vydat se pěšky na procházku po okolí. Možná, že objevíte oboru se zvířaty, utajené lesní jezírko nebo přírodní naučnou stezku, o které jste ani nevěděli, že ji máte na dosah ruky. 

I v případě, že na nic zajímavého nenarazíte, stojí taková procházka po okolí za to. Alespoň si prohlédnete okolí, přijdete na jiné myšlenky a své děti povedete ke kladnému vztahu k přírodě. 

Super zážitky

 

VYRAZTE ZA SPORTEM 

Neumí Vaše děti ještě jezdit na kolečkových bruslích nebo na kole? Dnes je ideální příležitost je to naučit. Můžete vyrazit také plavat nebo si s přáteli zahrát nějaký kolektivní sport v parku. Možností je opravdu mnoho. 

Zkuste se taky podívat na internet. O víkendech se v různých městech pořádají sportovní akce pro nadšence sportu, začátečníky i pokročilé sportovce. Stačí si vybrat. 

 

SKÁKACÍ ARÉNY NEJEN PRO DĚTI 

O trampolínových parcích už jste možná slyšeli. V posledních letech zažívají velký úspěch i v České republice. Je to vynikající způsob, jak strávit volný čas aktivně, pořádně se zapotit a zároveň se skvěle pobavit. Zábavu si v nich užijí děti i dospělí. Součástí skákacích arén jsou například i basketbalové koše nebo jáma plná pěnových kostek. 

Nejvíce těchto středisek byste našli v Praze, ale můžete si zaskákat také v Brně, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Plzni, Olomouci, Mostě, Frýdku Místku a Hodoníně. Možná, že se Vám a Vašim dětem bude návštěva líbit natolik, že si trampolínu pořídíte i na zahradu. Budete tak moc trénovat salta a jiné akrobatické kousky. 

 

ÚNIKOVÉ HRY 

Kromě skákacích arén se u nás objevil také fenomén únikových her. Láká Vás představa být zamčený s partou přátel nebo rodinou v místnosti a mít za úkol dostat se do jedné hodiny ven? Pak vás tento způsob zábavy zaručeně nadchne. 

Vybírat můžete z velkého množství příběhů. Vaším úkolem bude řešit různé hádanky a úkoly, abyste nalezli klíč a dostali se včas ven. Zavolejte přátelům a vyrazte!

Super zážitky

 

ZA PAMÁTKAMI 

Máte rádi historii, baví Vás prohlídky hradů a zámků s průvodcem? I když máte pocit, že jste se podívali už všude, a už Vás  nic nepřekvapí, určitě se najde něco nového. Pořiďte si turistický deník nebo stírací mapu České republiky a inspirace na výlety přijde rychlostí blesku. 

Tip: Navštívili jste už všech 12 památek ze Seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO, které se nachází u nás? Patří mezi ně historické centrum Prahy, Českého Krumlova, Kutné Hory nebo Telče, dále Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, Lednicko-valtický areál, Zahrady a zámek v Kroměříži, Zámek Litomyšl, vesnická rezervace Holašovice, Sloup nejsvětější trojice v Olomouci, Vila Tugendhat v Brně a Židovská čtvrť v Třebíči. Vidět by je měl každý.

 

ZÁBAVA NA ZAHRADĚ

Jestliže se Vám nechce nikam vyrážet, postačí i zábava na zahradě. Pokud Vám přeje počasí, pozvěte přátele a pusťte se do grilování. Skvěle si popovídáte a ještě si pochutnáte na skvělém jídle. Dětem dopřejte možnost se vydovádět. 

Pořiďte jim zahradní houpačku, vždyť kdo by se rád nehoupal? V letních měsících děti potěší bazén nebo vodní skluzavka. Nejvíce radost Vašim ratolestem uděláte, když se k nim přidáte. Zahrajte si společně například petanque, badminton nebo je naučte skákat gumu.

TIP: Nikdy byste však neměli zapomínat na bezpečnost. Kromě hlídání dětí nezapomínejte ani na pokrývku hlavy (můžete zakoupit například tento letní klobouček) i tak nezapomínejte děti mazat opalovacími krémy a podobně.

Super zážitky

 

GEOCACHING

Víte, co je to geocaching? Zkoušeli jste ho někdy? Jedná se o hru vhodnou pro celou rodinu. Cílem je nalézt ukrytý poklad pomocí GPS souřadnic. Pokladem je tzv. „keška,“ jejím obsahem je kniha návštěv, propiska a předměty určené na výměnu mezi hráči. Když kešku najdete, můžete si některý předmět odnést, na oplátku zase vložíte nějaký svůj. 

Díky této hře se dostanete na zajímavá místa v přírodě i ve městě.  K hledání vám bude stačit chytrý telefon s připojením k internetu, abyste nalezli mapu kešek a navigace. Nic tedy nebrání tomu, aby jste vyrazili. Uvidíte, jakou radost budou děti mít, až objeví poklad. 

Nezapomeňte vzít nějaký drobný předmět, který do kešky umístíte Vy. Může to být například figurka nebo klíčenka. 

Super zážitky

Ať už se rozhodnete strávit víkend na horách, v přírodě, ve městě či doma, myslete na to, že je potřeba si ho pořádně užít s těmi nejbližšími. Žijeme jenom jednou a je důležité, abychom naše životy aktivně prožili a každou chvíli si vychutnali do sytosti. A pokud přemýšlíte nad víkendem v zahraničí neměli byste zapomenout ani na cestovní pojištění, abyste si vše mohli opravdu bez obav užít.

Přejeme Vám, aby nadcházející víkend byl neobyčejným, třeba i díky našim typům, co podniknout. 

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

10 nejzajímavějších přírodních míst v ČR

Česká republika se může pochlubit celou řadou nádherných přírodních klenotů, které vynikají výjimečnou dechberoucí krásou. Pro naši vlast je typická úchvatná rozmanitost krajiny. Pokud toužíte spatřit jedinečné skalní útvary, opravdový pozůstatek pralesa, tajemná rašeliniště nebo takřka bezedné propasti, nemusíte cestovat za hranice. Všechny tyto přírodní skvosty se nachází i u nás! 1.    Pravčická brána (České…

11.08.2021

10 tipů na nejlepší lázeňské pobyty v ČR: Ideální relax pro dva

Věnujte dokonalý dárek vlastnímu zdraví. Přijeďte si odpočinout a načerpat nové síly do některých z nejkrásnějších lázní u nás. Lázeňské procedury jsou blahodárným balzámem pro tělo i duši. Vybrali jsme pro vás 10 tipů na ty nejzajímavější lázeňské pobyty, které si můžete vychutnat ve dvou. Mnoho tipů a široký výběr lázeňských pobytů najdete také na Spa.cz….

05.02.2023

Nejlepší tipy na zážitky a dárky pro páry

  Hledáte originální dárek pro svou drahou polovičku? Zapomeňte na obyčejné dárky a dejte šanci opravdovým zážitkům, na které budete vzpomínat celý život. Zážitků je celá řada. Pokud si tedy s jejich výběrem nevíte rady, inspirujte se níže našimi osvědčenými tipy na dárky pro dva, které obohatí společně strávené chvíle.   Masáže  Užijte si společně…

21.11.2021

8 tipů, kam zajít s dětmi, když v Praze prší

Venku je ošklivo a vy přemýšlíte, jak zabavíte vaše malé zvídavé ratolesti? Sepsali jsme pro vás tipy na zábavu, která se bude líbit celé rodině. Vyluštěte záhady v únikových hrách, obdivujte vlaky v Království železnic nebo si zaskákejte v Hop aréně v Čestlicích. Nápadů máme ale mnohem více, podívejte.   Království železnic V Království železnic…

03.05.2023

Nejkrásnější pláže světa

Po dlouhém období zimy přichází spolu s prvními letními teplotami i touha vystavit své tělo slunečním paprskům. Nejlákavěji působí představa oddat se hřejivému záření na krásném místě ideálně na mořském pobřeží. Nezáleží na tom, jestli to bude nekonečná záplava zlatého písku, odlehlá bílá zátoka se třpytivými tyrkysovými vodami nebo cokoli mezi tím.   Pro inspiraci…

08.12.2021

Jak vybrat dovolenou na Maledivách: kompletní průvodce

Výlet na Maledivy není další obyčejnou plážovou dovolenou. Ten obrázek se vám totiž vryje do paměti. Je to nezapomenutelná kombinace jemného bílého písku, neuvěřitelně azurově modrého oceánu a svěží zeleně, která přitahuje oči. Čistá krása nádherné přírody kolem je návyková, pohltí vás a naladí na odpočinkovou vlnu. Tenhle ostrovní stát na jihu Asie tvoří v Indickém…

09.01.2022

Co znamená Camino cesta? Aneb co obnáší pouť do Santiaga de Compostela?

  Camino, plným názvem Camino de Santiago, je historická poutní cesta vedoucí k hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiago de Compostela ve Španělsku. V překladu znamená „Cesta svatého Jakuba“. Tato cesta je víc než jen fyzická pout‘, je to také duchovní a osobní cesta, která nabízí únik z každodenního života a příležitost k…

25.05.2023

Tipy na nejlepší zážitkové restaurace v Praze

Na něco dobrého k jídlu si sem tam zaskočí každý. Co kdybyste si však odnesli z restaurace nejen plný žaludek, ale i příjemný zážitek na celý život? Přesně na to se zaměřují zážitkové restaurace, které následují stále populárnější trend fine dining. Samo jídlo je zde považováno za umění a často má pak restaurace sama o sobě neopakovatelnou…

20.10.2021

Tipy na výlety v okolí Nových Hradů

Máte rádi destinace, které nejsou přeplněné turisty? Místa, kde můžete prožít dovolenou v pohodě a klidu v přírodě? Přesně to vám nabídne Novohradsko. Nové Hrady jsou malebné jihočeské městečko, které leží uprostřed krásné a čisté přírody v podhůří Novohradských hor. Pokud do Nových Hradů zavítáte, naskytne se vám nespočet možností, kam se v okolí vypravit…

04.07.2022

30 tipů, kam vyrazit s dětmi v Praze

  Zabavit děti může být pořádný oříšek. Pokud vám dochází nápady, kam s dětmi v Praze vyrazit, inspirujte se našimi tipy. Nalezte mezi nimi atrakce pro všechny věkové kategorie a roční období. A na své si přijdou nejenom děti, skvělou zábavu si užijí i dospělí. Do hlavního města za zvířátky Zoo Praha Pražská zoologická zahrada patří…

30.01.2024

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář