Logo

Tipy, co podniknout o víkendu s rodinou nebo přáteli

16.09.2021

Super zážitky

Měli jste na víkend úžasné plány, které se na poslední chvíli zrušili a Vy stojíte opět na začátku vybírání a rozhodování? Samozřejmě, že byste mohli zůstat doma, pustit se do úklidu nebo posedět u televize. Česká republika je ale plná možností, které přímo vyzývají k výletu. Byla by škoda je nevyužít. 

Pokud máte děti a slíbili jste jim víkendový program, neměli byste ho zrušit bez náhrady. Jestliže se snažíte vést své děti k zodpovědnosti v životě, je důležité dodržovat i své sliby. Určitě Vám tak přijdou vhod tipy, co podniknout o víkendu s rodinou, nebo s partou přátel. 

 

NAVŠTIVTE PŘÍRODU V OKOLÍ SVÉHO DOMOVA

Možná, že už jste navštívili hodně rozhleden, hradů, zámků a přírodních zajímavostí, o kterých ví každý. Občas se ale vyplácí vydat se pěšky na procházku po okolí. Možná, že objevíte oboru se zvířaty, utajené lesní jezírko nebo přírodní naučnou stezku, o které jste ani nevěděli, že ji máte na dosah ruky. 

I v případě, že na nic zajímavého nenarazíte, stojí taková procházka po okolí za to. Alespoň si prohlédnete okolí, přijdete na jiné myšlenky a své děti povedete ke kladnému vztahu k přírodě. 

Super zážitky

 

VYRAZTE ZA SPORTEM 

Neumí Vaše děti ještě jezdit na kolečkových bruslích nebo na kole? Dnes je ideální příležitost je to naučit. Můžete vyrazit také plavat nebo si s přáteli zahrát nějaký kolektivní sport v parku. Možností je opravdu mnoho. 

Zkuste se taky podívat na internet. O víkendech se v různých městech pořádají sportovní akce pro nadšence sportu, začátečníky i pokročilé sportovce. Stačí si vybrat. 

 

SKÁKACÍ ARÉNY NEJEN PRO DĚTI 

O trampolínových parcích už jste možná slyšeli. V posledních letech zažívají velký úspěch i v České republice. Je to vynikající způsob, jak strávit volný čas aktivně, pořádně se zapotit a zároveň se skvěle pobavit. Zábavu si v nich užijí děti i dospělí. Součástí skákacích arén jsou například i basketbalové koše nebo jáma plná pěnových kostek. 

Nejvíce těchto středisek byste našli v Praze, ale můžete si zaskákat také v Brně, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Plzni, Olomouci, Mostě, Frýdku Místku a Hodoníně. Možná, že se Vám a Vašim dětem bude návštěva líbit natolik, že si trampolínu pořídíte i na zahradu. Budete tak moc trénovat salta a jiné akrobatické kousky. 

 

ÚNIKOVÉ HRY 

Kromě skákacích arén se u nás objevil také fenomén únikových her. Láká Vás představa být zamčený s partou přátel nebo rodinou v místnosti a mít za úkol dostat se do jedné hodiny ven? Pak vás tento způsob zábavy zaručeně nadchne. 

Vybírat můžete z velkého množství příběhů. Vaším úkolem bude řešit různé hádanky a úkoly, abyste nalezli klíč a dostali se včas ven. Zavolejte přátelům a vyrazte!

Super zážitky

 

ZA PAMÁTKAMI 

Máte rádi historii, baví Vás prohlídky hradů a zámků s průvodcem? I když máte pocit, že jste se podívali už všude, a už Vás  nic nepřekvapí, určitě se najde něco nového. Pořiďte si turistický deník nebo stírací mapu České republiky a inspirace na výlety přijde rychlostí blesku. 

Tip: Navštívili jste už všech 12 památek ze Seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO, které se nachází u nás? Patří mezi ně historické centrum Prahy, Českého Krumlova, Kutné Hory nebo Telče, dále Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, Lednicko-valtický areál, Zahrady a zámek v Kroměříži, Zámek Litomyšl, vesnická rezervace Holašovice, Sloup nejsvětější trojice v Olomouci, Vila Tugendhat v Brně a Židovská čtvrť v Třebíči. Vidět by je měl každý.

 

ZÁBAVA NA ZAHRADĚ

Jestliže se Vám nechce nikam vyrážet, postačí i zábava na zahradě. Pokud Vám přeje počasí, pozvěte přátele a pusťte se do grilování. Skvěle si popovídáte a ještě si pochutnáte na skvělém jídle. Dětem dopřejte možnost se vydovádět. 

Pořiďte jim zahradní houpačku, vždyť kdo by se rád nehoupal? V letních měsících děti potěší bazén nebo vodní skluzavka. Nejvíce radost Vašim ratolestem uděláte, když se k nim přidáte. Zahrajte si společně například petanque, badminton nebo je naučte skákat gumu.

Super zážitky

 

GEOCACHING

Víte, co je to geocaching? Zkoušeli jste ho někdy? Jedná se o hru vhodnou pro celou rodinu. Cílem je nalézt ukrytý poklad pomocí GPS souřadnic. Pokladem je tzv. „keška,“ jejím obsahem je kniha návštěv, propiska a předměty určené na výměnu mezi hráči. Když kešku najdete, můžete si některý předmět odnést, na oplátku zase vložíte nějaký svůj. 

Díky této hře se dostanete na zajímavá místa v přírodě i ve městě.  K hledání vám bude stačit chytrý telefon s připojením k internetu, abyste nalezli mapu kešek a navigace. Nic tedy nebrání tomu, aby jste vyrazili. Uvidíte, jakou radost budou děti mít, až objeví poklad. 

Nezapomeňte vzít nějaký drobný předmět, který do kešky umístíte Vy. Může to být například figurka nebo klíčenka. 

Super zážitky

Ať už se rozhodnete strávit víkend na horách, v přírodě, ve městě či doma, myslete na to, že je potřeba si ho pořádně užít s těmi nejbližšími. Žijeme jenom jednou a je důležité, abychom naše životy aktivně prožili a každou chvíli si vychutnali do sytosti. Přejeme Vám, aby nadcházející víkend nebyl obyčejným, třeba i díky našim typům, co podniknout. 

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Tipy na nejlepší zážitkové restaurace v Praze

Na něco dobrého k jídlu si sem tam zaskočí každý. Co kdybyste si však odnesli z restaurace nejen plný žaludek, ale i příjemný zážitek na celý život? Přesně na to se zaměřují zážitkové restaurace, které následují stále populárnější trend fine dining. Samo jídlo je zde považováno za umění a často má pak restaurace sama o sobě neopakovatelnou…

20.10.2021

10 nejzajímavějších přírodních míst v ČR

Česká republika se může pochlubit celou řadou nádherných přírodních klenotů, které vynikají výjimečnou dechberoucí krásou. Pro naši vlast je typická úchvatná rozmanitost krajiny. Pokud toužíte spatřit jedinečné skalní útvary, opravdový pozůstatek pralesa, tajemná rašeliniště nebo takřka bezedné propasti, nemusíte cestovat za hranice. Všechny tyto přírodní skvosty se nachází i u nás! 1.    Pravčická brána (České…

11.08.2021

Diskuze k článku

Odpovědet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář